Xampp +problem z dostępem do stron

No tak, przez tydzień się byczyłem, postanowiłem popracować nieco, w końcu po coś mam wolne:) Na pierwszy ogień poszła modyfikacja skryptu, który już kiedyś tam ukończyłem, a który prosił się o dopieszczenie, dopowiem jeszcze, że skrypt napisany jest w PHP, do jego działania potrzebne jest forum SMF.

Oczywiście nie spodziewałem się żadnych problemów, kilka miesięcy temu przecież dokładnie na tej maszynie, na tym koncie i na tych ustawieniach z powodzeniem sobie pracowałem. Serwer zapewniał mi zainstalowany pakiet Xampp wszystko było dobrze do dnia wczorajszego, kiedy to okazało się, że moje testowe forum na localhost wita mnie od progu błędem 403;

Forbidden

You don't have permission to access /forum/ on this server.

W pierwszej kolejności pomyślałem “uprawnienia”, jednak:

chmod -R 777 forum

nic nie dało. Nie pomogło tez szukanie pomocy w necie (i kilku znajomych), znalazło się co prawda kilka stron z takim problem, ale niestety, nie doszukałem się odpowiedzi jak skłonić xamppa do działania.

Dokładniejsze oględziny wykazały, jednak, że błąd 403 dotyczy tylko tych wpisów w htdocs, które były symbolicznymi linkami do katalogów w /home (głównie kierowała mną wygoda tego rozwiania.)

Z bardziej poważnym prób napraw, to nie pomogła edycja pliku httpd.conf, ani wymiana pakietu na nowy, czy tez załadowanie poprzedniej wersji kernela.

Cóż… ktoś powie – życie – ale cóż takiego się stało w tym kompie, nikt przecież przez te kilka miesięcy mi nie brudził w ustawieniach ani konta, ani xamppa. Czemu więc nagle przestało działać? Nie pozostaje mi nic innego, jak pracować bezpośrednio w katalogu htdocs i zastanawiać się, co mogło być przyczyną wstąpienia mojej wersji xamppa (albo całego systemu) w Strefę Mroku.

BTW: używam na tym kompie systemu Olá! (czyli Kubuntu 6.06 zlokalizowane ostro na nasz kraj)

One thought on “Xampp +problem z dostępem do stron

Comments are closed.