Windows – nie dla idiotów(?)

Wielbiony przez rzeszę “nie widzących dalej jak kawał kiełbasy” ludzi system operacyjny przypomniał mi po raz kolejny czemu tak rzadko z niego korzystam.

Poszło o wyszukiwanie plików, system Windows XP nie był wstanie znaleźć pliku na podanej partycji, o podanej nazwie, pomimo iż plik na owej partycji był.

Nie, nie podałem nieprawidłowej nazwy, zresztą szukałem też potem wszystkich plików o podanym (poprawnym) rozszerzeniu (znalazł mi on kilka innych plików tego typu). Zwiększyłem też obszar poszukiwań na cały system, a samo szukanie powtórzyłem kilkakrotnie. Pliku nie odnaleziono.

Ale plik był. Dokładnie na tej partycji którą wskazałem, miał podaną nazwę i podane rozszerzenie. Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć?

Dobrze chociaż, że wywaliłem zawczasu tego pieska:) Choć, jak boleśnie się dzisiaj przekonałem wyłączyłem najbardziej użyteczną część narzędzia jakim jest wyszukiwanie plików.

No więc znawcy Windowsów, cóż źle zrobiłem? Nie chwaliłem Billa Gatesa dostatecznie dobrze, czy może posiadam szatańskiego Linuksa, który przeszkadza aurze Windowsa?;)

56 thoughts on “Windows – nie dla idiotów(?)

 1. wyszukiwanie plików?
  komu to potrzebne!?! -no tak, już zapomniałem jaką porażką jest Winda. no, MX6 był jedynym który mnie w miarę zadowolił.
  Ale jedna jest prawda:
  XUbuntu 8.10 + Enemy Territory + WiNE + PoL
  oto moja optymalna konfiguracja do życia. a Totema na VLC zmienilem, bo T mnie wkurza, a nie zachciało mi się pobierać SubEdit’a skoro VLC jest w repo ;P

  kto chce niech pluje, ale to moje prywatne mistrzostwo świata na chwile obecną.

  P.S. nie korzystam z Windowsa, od kiedy wpadłem na pomysł, żeby ET na linie zainstalować [wersje pod lina ofkoz].
  repozytoria wymiatają. WiNE też, ale szkoda ze nie ma swojego repo, bo już jestem rozpieszczony ;P

  Like

 2. @Ed Kedrvra: nie, wyszukiwanie plików to taki bajer, ja zawszę przeglądam wszystko ręcznie i szukam danego pliku…

  Porażką to jest Twój brak argumentów.

  Na ET świat się nie kończy.

  Jestem zadowolony z obecnego.

  Like

Comments are closed.