Skrzywienie zawodowe?

Zauważyłem szyld dzisiaj, o następującej treści: “Wszystko po 5 i 6 zł“. Moment, jak to “i“, pomyślałem sobie, przecież koleś nie daje równocześnie ceny 5 zł i 6 zł na każdy produkt, powinno być “lub“: “Wszystko po 5 lub 6 zł“.

No właśnie – czy mam racje?

11 thoughts on “Skrzywienie zawodowe?

 1. Tak na to nie patrzyłem:) A co do szablonu, to faktycznie, wymaga paru usprawnień, np.: tag em w mini blogu na stronie dziwnie się zachowuje.

  Like

 2. > Ale znam jeszcze lepszy: „Wszystko po 5 zł i nie tylko!” – to się dopiero kupy nie trzyma.
  Jakby zgromadził wszystkie dostępne na rynku przedmioty w cenie 5 zł + coś dodatkowego, to może by pasowało:]

  Like

 3. @Sigvatr
  Tag em dziwnie się zachowuje w miniblogu, bo został wykorzystany do ustawienia daty przy temacie wpisu w miniblogu. Użyj innego tagu.

  Like

 4. Zależy – ‘wszystko’ to abstrakcyjny konstrukt¹ podobny do matematycznej nieskończoności. Możesz mieć ‘wszystko’ po 5 i 6 złotych, ponieważ ‘wszystko’ nie jest ani obiektem ani nawet zbiorem obiektów¹ (np. pani sprzedawczyni nie wlicza się paradoksalnie we ‘wszystko’, chociaż z definicji powinna; nie możesz jej posiąść za 5 czy 6 zł choćbyś i bardzo chciał). Ponieważ jest konstrukcją nie ma materialnego kształtu czy rozmiaru i nie istnieje na polu euklidesowej płaszczyzny¹ więc może istnieć w odpowiedniku kwantowej superpozycji¹ gdzie kosztuje równocześnie 5 i 6 złotych.

  ¹ tak szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o matematyce, wrzucałem losowe mądro brzmiące pojęcia, możecie mnie za to zjeść

  Like

 5. Masz racje, to jest jedna z pierwszych rzeczy o ktorej dowiedzialem sie na matematyce dyskretnej, taki maly paradoksik 🙂

  @D4rky: eee ? Wszystko w matematyce (logice) oznacza: Każdy element.

  Każdy element zbioru jest w cenie 5 i 6 😉

  Like

 6. @remiq, czyli mielbiśmy dwa zbiory elementów: za 5 zł i za 6 zł, a w sklepie mamy ich część wspólną…czyli zbiór pusty.

  @hodak, nie 5+6 bo „i” to koniunkcja a nie alternatywa, więc jeśli już (chociaż to trochę porąbany sposób patrzenia)…to byłoby 5*6 = 30zł 😀

  Like

Comments are closed.