Checkmate, atheist!

W różnych zakątkach świata czasem różnie są pewne tematy postrzegane. Przykładów jest dużo, ale ja zauważę, że u nas (95% deklaruje się jako Katolicy) np. “walka” ateizmu z Kościołem przejawia się głównie na podpisaniu apostaty, czy nie posłaniu dziecka na religię (i znoszeniu konsekwencji tego) i o zgrozo! żądaniu etyki zamiast niej[1]. We “wspaniałej” Ameryce, gdzie jest podobno 50% ludzi wierzących i w szkołach państwowych można nauczać jedynie o religii[2], ludzie mają bardziej dziwne pomysły.

Oglądając różne filmy poświęcone zagadnieniom kreacjonizmu, ewolucjonizmu, ateizmu itp, trafiłem na filmy robione przez Edwarda Currenta – ateistę, który podaje się za amerykańskiego chrześcijanina ślepo wierzącego w Biblię. Na YouTube prowadzi on walkę (“War on atheist”) z ateistami, innymi religiami, agnostykami, naukowcami itd… swoje celne argumenty kończy krzycząc “Checkmate!” i wstawia po tym, do kogo to jest skierowane (jak w tytule). Nie omieszka wspomnieć o polityce, a prawie każdy film kończy “God bless America“. Oczywiście nie wszystkie jego filmy są robione według tego schematu, ale całkiem sporo, właściwie większość.

Pierwszy jego film, jak zobaczyłem, bardziej mnie zniesmaczył niż rozśmieszył. Przez chwilę myślałem, że jest on jak najbardziej szczery, ironię dostrzegłem dopiero w drugiej połowie, kiedy jego argumentacja stawała się coraz bardziej dziwna (“czy ateiści mają tysiąckilku-letnią książkę potwierdzającą ich słowa?”). Filmik mnie zniesmaczył, jako przedrzeźnianie osób wierzących. Widać tak się sprawy mają w USA.

Zamieściłem trzy, według ciekawsze filmy tego kolesia. Aczkolwiek wybranie ich było trochę trudne, bo na YouTube ma ich 62, nie oglądałem wszystkich, a wiele z nich jest dość śmieszna, lub na swój sposób ciekawa. Zamieszczone filmy są w języku angielskim (w końcu to język Chrystusa[3]). Przy okazji, jakbyście koniecznie chcieli obejrzeć ten z tytułu to proszę: “Checkmate, Atheists!” (wersja z polskimi napisami).

A Christian Meets The Invisible Pink Unicorn

Poniższy film, jest sequelem do filmu “An Atheist Meets God” (wersja z polskimi napisam). Jakby ktoś nie kojarzył kim jest Niewidzialny Różowy Jednorożec to polecam artykuł na wikipedii.

I’ve Converted To EVERY Religion (Just In Case)

Edward Current jako prawie fanatyczny nowo radzony chrześcijanin, w każdym razie z pewnymi wątpliwościami. (edit: na YouTube jest też wersja z polskimi napisami).

PrayerMAX 5000™ Commercial

Tutaj widzimy go sprzedającego swój wynalazek:

Próby o których wspomniał w powyższym filmie można obejrzeć w filmie: “I Built A Prayer Amplifier”.

Inne ciekawe filmy autorstwa Edwarda Currenta

Oczywiście to nie wszystkie, no i wszystkie powyższe związane są z religią, są też filmy polityczne (i polityczno-religijne), dotyczą one polityki Stanów Zjednoczonych Ameryki. Profil użytkownika EdwardCurrent na YouTube dostępny jest pod tym linkiem: http://www.youtube.com/user/EdwardCurrent.

Przypisy

1. To tylko wstęp, nie wymagajcie od niego za wiele…

2. Za tym artykułem.

3. To akurat twierdzenie nie tyle Edwarda Currenta, a pewnego innego bogobojnego Amerykania, nie chciało mi się szukać nazwiska, bo i po co? Możliwe jednak, że Current mógł również go cytować.

2 thoughts on “Checkmate, atheist!

Comments are closed.