Zrestartuj Firefoksa

Wstaje sobie rano, po kilku perypetiach włączam w końcu Firefoksa, a ten wyskakuje mi z komunikatem wysuwanym z góry zakładki:
Your browser has been updated and needs to be restarted

No dobra, restartuje i nic, dalej to samo, w dodatku pokazuje się co chwile na każdej zakładce. Mi pomogło rozwiązanie znalezione na stronie: Bug #270303 in ubufox (Ubuntu): “MASTER – firefox (intrepid/jaunty): “your browser has been updated and needs to be restarted”“. A wygląda ono tak:

Wyłączamy Firefox, a następnie wpisujemy w konsoli:

sudo killall -9 -r firefox
sudo apt-get purge firefox firefox-3.0 ubufox
sudo apt-get install --reinstall firefox firefox-3.0 firefox-3.0-gnome-support

7 thoughts on “Zrestartuj Firefoksa

 1. Spotkałem się z taką sytuacją gdy firefox został “zupgradowany w przyszłości”. Jeśli z jakiegoś powodu po aktualizacji cofniesz zegar systemowy, ten komunikat się pojawia i nie za bardzo się daje zbyć ^^

  Like

 2. A ja pamiętam, że pod Jaunty parę razy widziałem nawet komunikat nakłaniający do restartu systemu pod aktualizacji Firefoksa. Rzecz zrozumiała dla zaaplikowania nowego jądra, ale żeby po aktualizacji przeglądarki restartować Linuksa to już lekkie przegięcie.

  Like

 3. @Grzegorz:
  Ubuntu się bardzo Windowsowe zrobiło w kwestii częstego zachęcania do restartowania systemu po aktualizacji. Nie wiem czy jest jednak na co psioczyć w tej kwestii. W sumie Ubuntu to dystrybucja Desktopowa, więc wyłączanie komputera co jakiś czas jest normą. Myślę, że dla użytkowników Desktopów jest 1000 rzeczy ważniejszych niż to, by system mógł mieć kilkusetdniowe uptime. Dlatego to, że deweloperzy zamiast myśleć jak zaktualizować aplikację bez wymuszania reboota, zajmują się ważniejszym (dla Desktopów) rzeczami jest raczej dobrą inwestycją ich czasu. W przypadku dystrybucji przeznaczonych na serwer, również uznał bym tą sytuację za naganną.

  Like

Comments are closed.