Trawka a seks

W dzisiejszym Metrze wypatrzyłem na stronie (szóstej) z krzyżówką artykuł(?), małą notkę raczej, o wpływie palenia marihuany na mężczyzn, jak i na kobiety. Całość opiera się na badaniach australijskich naukowców, opublikowanych w “Journal of Sexual Medicine” (podobno prestiżowa gazeta – na Wiki jest tylko brytyjska wersja).

W skrócie: palący trawkę mężczyźni częściej mają problemy z osiągnięciem orgazmu (cztery razy trudniej), oraz przedwczesnym wytryskiem (trzy razy częściej). Zażywające kobiety są za to aktywniejsze seksualnie – o ile jeszcze się do niej nie przyzwyczaiły.

Ciekawe ilu facetów teraz przestanie głosić hasła o legalizacji. Chyba żaden.

EDIT:
Trochę szerzej poczytać o sprawie można np. na Interii “Seksualne problemy palaczy marihuany”.

11 thoughts on “Trawka a seks

 1. No i wizja taka: przed Tobą rozpalona laska po kilku buchach, normalnie już się sama zaczyna rozbierać, a ty patrzysz w dół i..? Nic. :>

  Te rewelacje jakby mają dwie strony medalu ;D

  Like

 2. Torero: Ci co używają i chcą używać są raczej pierwsi do jej legalizacji. Owszem, są osoby niebiorące, ale popierające ‘wolność’, nie przeczę. Test w gruncie rzeczy nie przeczy temu.

  Sajam: Wielkie hasło. Ale nie zrozumiałem. Wystarczy coś złego napisać o trawce, a już się ktoś przyczepi, że ograniczam wolność, czy coś. Trochę luzu ludzie (i to ja nie palę trawki…), przedstawiłem tylko fragment prasówki. Musisz wyjaśnić mi o co Ci chodziło.

  DunDer: takie małe wiadomości prasowe nie podlegają ochronie prawnej jak artykuły. Metro było rozdawane na mieście rankiem, wczoraj pewnie, albo w nocy było składane i drukowane. A na wskazanej przez Ciebie stronie data publikacji to: 2009-08-27 15:29

  Like

 3. Marihuana w wielu kulturach i od wielu wieków jest uważana za substancję zwiększającą popęd i doznania seksualne. Problemem są tutaj nie składniki czynne, a toksyczne substancje uwalniane w procesie spalania. Poza tym mowa jest o codziennym paleniu, a w takim przypadku przede wszystkim człowiek nie jest w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie…

  @sigvatr: stąd moje zdziwienie, bo zazwyczaj PAP ma informacje wcześniej niż prasa codzienna 😉

  Like

 4. Jestem zdruzgotany. Jakze potworne dzialanie ma ten NARKOTYK! Zaiste slusznie sie go zakazalo i wyklelo. Dzieki temu, ze za jego posiadanie zamyka sie ludzi do wiezienia a mlodziez straszy jego wygladem spoleczenstwo ma zdrowe zycie seksualne. Co tam postep medycyny, ktory moglby sie dokonac gdyby mozna bylo stosowac normalne konopie.

  A tak calkiem serio kilka bomb piwnych dziennie ma takie same dzialanie. Piwo jest legalne i jest legalnie reklamowane. Papierosy oprocz tego ze zaburzaja erekcje – zabijaja, a oprocz tego ze nikotyna uzaleznia legalnie mozna do nich dodawac substancje uzalezniajace.

  Like

 5. Marihuana w wielu kulturach i od wielu wieków jest uważana za substancję zwiększającą popęd i doznania seksualne.

  Ludowe przekonania to zwykle zabobonny.

  stąd moje zdziwienie, bo zazwyczaj PAP ma informacje wcześniej niż prasa codzienna 😉

  Sam artykuł miał chyba w podpisie pap – ale nie ręczę, bo nie mogę podejść po tą gazetę (nie pytajcie:P).

  Like

 6. @sigvatr: To akurat nie zabobony bo używali jej właśnie w tym celu przed odbyciem stosunku… Zresztą zawsze możesz to sprawdzić sam empirycznie ;]

  Like

 7. A to nie będzie tak samo jak z wódką? Jak człowiek popije sobie moocno, to ni o seksie, ni o niczym innym nie myśli, tylko żeby trafić do łóżka i iść spać. Tylko zazwyczaj podróż do łóżka bywa o wiele bardziej skomplikowana, aniżeli zazwyczaj.

  Like

 8. dunDer: uważaj, bo to chyba już pod paragraf podpada:D No może i masz rację, ale… do czasu:)
  Kutek: tak, masz rację. Kobiety pozbywają zachowań tak jak i po paru głębszych. Oczywiście dopóki się nie uodpornią.

  Like

Comments are closed.