True Blood (sezon 2)

Jeśli ktoś wytrzymał sezon pierwszy i wciąż nie ma dość, to śmiało może obejrzeć kolejny sezon. Sporo rzeczy poprawiono, dalej mamy do czynienia z tym samym światem no i nie wstępniak wciąż jest ten sam, zdecydowanie lepiej się to teraz ogląda.

Krótkie streszczenie fabularne: mamy kilka wątków głównych. Sookie, razem z Billem wyjeżdżają do Dallas, na zlecenie Eryka, szukać zaginionego wampira – Godrica. Otwartym pytaniem jest: czemu Erykowi tak na tym zależy? W dodatku ewidentnie knuje on coś na boku. Do Dallas jedzie też Jason, brat Sookie i mój ulubieniec, który związał się z Bractwem Słońca, wyraźnie faworyzowany przez parę założycieli – ciekawe, co Newlinowie od niego chcą? Stackhouse bryluje wśród fanatyków religijnych, którzy tak na prawdę wydają się zgrają dzieciaków z patykami rzucającymi się na maszyny do zabijania. Tym czasem w Bon Temps, Tara wciąż mieszka z Maryann, osobą, która na pewno nie jest człowiekiem i która również skrywa swoje motywy. Do tego ma zdolność na wpływanie na wszystkich mieszkańców miasteczka.

Wątek poboczny to m.in. historia Jessici – podopiecznej Billa, która, raz to przedstawiana jest jako wamp, raz jako nastolatka zdolna rzucać ludźmi o ścianę, lub ewentualnie jako dziewica. Kolejnym jest historia Lafayette’a, który został porwany pod koniec pierwszego sezonu.

Będąc w Dallas poznajemy nowych wampirów, przybliżone nam są struktury ich władzy, oraz relacje ludzie-wampiry. Przygody w Dallas kończą się gdzieś w połowie sezonu, a dalsza część toczy się w zdewastowanym miasteczku Bon Temps – aura tajemnicy, czy wręcz “horroru”, zmiesza jest z sporą dawką trochę wymuszonego humoru (czasem nawet śmieszy). Znalazło się też trochę czasu na reklamę konsoli Wii – nawet za dużo.

Podsumowując: drugi sezon jest lepszy niż pierwszy. Z pewnością zachęcił mnie do obejrzenia kolejnego. Będzie on prawdopodobnie dotyczył spisku królowej (pojawia się pod koniec sezonu) wampirów, oraz animozji pomiędzy Billem, a Erykiem.

8 thoughts on “True Blood (sezon 2)

 1. Serial jest na podstawie książki, więc pewnie będą się trzymać fabuły książek. Na anglielskiej wiki jest kilka spoilerów, m. in. wyjaśnienie skąd pochodzą zdolności Sookie.

  Like

 2. Na anglielskiej wiki jest kilka spoilerów, m. in. wyjaśnienie skąd pochodzą zdolności Sookie.

  Akurat o tym nie wiedziałem. Jedynym spojlerem jaki tam wyczytałem, było kilka danych odnośnie Eryka, ale dalej nie wnikałem.

  Like

 3. Komiks jako “zjawisko” dla dzieci to opinia rozgłaszana przez ludzi, którzy nie mieli za dużo styczności z komiksem. Jest wiele komiksów stricte dla dzieci, lub dla niewiele starszych odbiorców, ale jest też dużo przeznaczonych wyłączenie dla dojrzałego czytelnika.

  Tak nawiasem, “Czysta krew” nie jest przeznaczona dla 13stolatów (czy 10 latków).

  Like

Comments are closed.