Twoje nowe konto w Gadu-Gadu

Przeglądam sobie SPAM w mojej rzadko używanej skrzynce, a tu nagle patrzę, dostałem coś z adresu tech-konto z domeny gadu-gadu.pl. Email następującej treści (dodałem tagi html):

Gratulacje!

Teraz mo??esz w pe??ni korzysta?? z us??ug jakie oferuje Gadu-Gadu. Mo??esz rozmawia?? przez komunikator Gadu-Gadu, rozmawia?? za grosze w Gadu naG??os, najlepszej muzyki w necie na platformie OPEN.FM, a tak??e pisa?? bloga na MojaGeneracja.pl

Tw??j nowy numer Gadu-Gadu to: ******

Z Gadu-Gadu mo??esz korzysta?? na trzy sposoby: instaluj??c komunikator Gadu-Gadu na swoim komputerze (http://www.gadu-gadu.pl/pobierz), w przegl??darce internetowej ze strony (http://web.gadu-gadu.pl) lub instaluj??c Mobilne Gadu-Gadu w swoim telefonie kom??rkowym (http://mobilne.gadu-gadu.pl)

Warto wiedzie??:

 1. Zachowaj t?? wiadomo????. Mo??esz odszuka?? t?? wiadomo????, gdy zapomnisz sw??j numer konta Gadu-Gadu.
 2. Je??li zapomnisz has??a przejd?? na https://login.gadu-gadu.pl/account/remindpass

??yczymy dobrej zabawy 🙂

Zesp???? Gadu-Gadu

Nie muszę nic podawać, domena jest chyba prawidłowa – więc chyba nikt mnie nie nabiera. Strony gadu-gadu omijam szerokim łukiem, komunikatoru też staram się nie używać – skąd więc takie coś? Widzę dwie możliwości:

 1. Akcja reklamowa – ale to na mnie nie działa, pisałem wyżej
 2. Ktoś się pomylił (zakładam) i podał mój email – to już pewnie ma nowy numer.

Rejestrował się ktoś może na tym serwisie? Jakoś mnie to specjalnie nie przeraża, ciekawy jestem tylko.

Korzystając z okazji, Ci od Gadu-Gadu, mogli by w końcu wbić sobie do głowy, że są różne typy kodowania.

2 thoughts on “Twoje nowe konto w Gadu-Gadu

 1. Oh, ja bardzo często dostaje informacje nie dla mnie na moje konto na tlen.pl – nie wiem jakim cudem od wielu lat ktoś namiętnie podaje mój email a potem się nie dziwi, że nie dostał maila aktywacyjnego etc.

  Ostatnio dostałem info, że “Microsoft dziękuje Ci IMIE NAZWISKO za utworzenie konta Xbox360 Live Gold – możesz teraz zalogować się podając swój login i hasło …” Danych w mailu nie było, ale “przypomnij hasło” wysłało je na moją skrzynkę. Hey – free beer! A w tym wypadku Free XBox Live Account 🙂

  Like

 2. No ja wysłałem o przypomnienie hasła i dostałem go jawnym tekstem (dobry komentarz do: http://sigvatr.jogger.pl/2009/08/16/nieladne-jamendo/). Dodałem sobie tego użytkownika kontaktów, niby coś tam ma wpisane w danych, ale chyba nie korzysta. Na razie nie przejąłem konta, ale mógłbym – tylko po co?
  Też chciałby dostawać takie emaile;)

  Edit: “dostałem go jawnym tekstem”, w znaczeniu, że nie dostałem wygenerowanego ciągu, tylko ten pierwotny podany przez użytkownika.

  Like

Comments are closed.