Kent Hovind – krótko i zwięźle

Ponownie zajrzałem do statystyk i stwierdziłem, że znowu ktoś szukał czegoś takiego jak “dr. kent hovind”, czy “kent hovind – pytania i odpowiedzi”. Mam jednak cichą nadzieję, że nie robią tego ludzie, którzy pragną znaleźć potwierdzenie wmawianych im jakichś dziwnych poglądów, właśnie przez postać Hovinda. Dla tych, którzy szukają odpowiedzi kim on jest – ten oto tekst.

Przypomnę, że o Kencie Hovindzie już pisałem w notce: Powody dla których ewolucja jest głupia. Tytuł tego tekstu pochodzi z prezentacji jaką Hovind prowadził swego czasu, a jakie są wciąż w obiegu w internecie, określane czasem jako strzał w samo serce ateizmu !, czy problem który przewraca do góry nogami świat Ateisty[1]. Nie chciałbym owijać w bawełnę, ani nikogo zanudzać zbędnym wprowadzeniem, więc napisze prosto, bez upiększania:

 • Doktorat Kenta Hovinda jest praktycznie nic nie wart. Jego uczelnia nie jest akredytowana, a w dodatku jest to korespondencyjny doktorat z nauczania Edukacji Chrześcijańskiej. Nie można mówić, że jest K. Hovind równy innym prawdziwym uczonym, zwłaszcza w dziedzinach na jakich znajomość Hovind się powołuje (np. fizyka, czy biologia).
 • Hovind wierzy w dosłowność Biblii, jako prawdziwego słowa bożego. To nie jest naukowe podejście.
 • Argumentacja Hovinda jest tyle warta co jego doktorat. Zwyczajnie nie zna się na tym co mówi, do jej obalenia wystarczy odrobina wiedzy w zakresie jaką porusza. Nie można tych argumentów nazwać naukowymi.
 • Hovind znany jest również jako “dr Dino”. Prowadził on stronę “Dr Dino Website” na której wbija dzieciom swoje pomysły. Prowadził również cały park poświęcony kreacjonizmowi. Nie wiem co z nim się dzieje teraz. Stronę można wciąż znaleźć chyba w sieci.
 • Kent Hovind nie jest katolikiem. Jest “niezależnym baptystą” (ang. Independent Baptist)
 • Jeśli ktokolwiek powoła się na Kenta Hovinda, to znaczy mamy do czynienia albo z osobą niedouczoną, albo fanatykiem.
 • Jeśli naprawdę już wierzysz w kreacjonizm, to poza tym, że zaprzeczasz faktowi (ewolucja jest udowodniona) to naprawdę, są inni “kreacjoniści”, którzy mają sensowniejszą argumentację. Nie musisz się powoływać na Hovinda.
 • Kreacjonizm… co w nim jest, że jego zwolennikiem jest Kent Hovind, czy Maciej Giertych z rodziną? Nic dobrego…
 • Kent Hovind odsiaduje obecnie wyrok za malwersacje podatkowe.

Podsumowanie argumentacji

Choć sam po części rozprawiłem się z argumentacją Hovinda w mojej poprzedniej notce, postawiłem wesprzeć się znalezionymi w odmętach sieci dość młodymi filmikami, traktującymi o tym samym. Mają one postać prezentacji, ich autor WirusCrack choć chciał dobrze, popełnił kilka błędów (ja zresztą też w swoim tekście – cześć można przeczytać w komentarzach do niego).

Jakie to błędy? Już wymieniam: “Ziemia” jako nazwa planety piszemy dużą literą. Tak samo jak “Szatan”, bo tu chodziło o konkretną postać, a słowo “anioł” dla odmiany trzeba pisać małą, bo chodzi o dowolnego. Z bardziej rzeczowych, to słowo “teoria” (To oczywiście teorie – mogą być błędne) autor rozumie jako “hipoteza”. Teoria w nauce, to coś dowiedzionego, przyjętego powszechnie za prawdziwe.

Mimo wszystko te filmy polecam wszystkim, którzy wierzą w widzi-mi-się Hovinda. Zamieściłem wyżej pierwszą z dwóch części, w linkach znajdziecie też drugą cześć.

Linki

Przypisy

1. Na podstawie “Kent Hovind – idol kreacjonistów” (patrz linki)

62 thoughts on “Kent Hovind – krótko i zwięźle

 1. Anonimie, napisałem we wstępie:

  @Madzia: Aleś mi strzeliła komentarz, nie wiem, jakie były Twoje intencje, ale ja serdecznie się ubawiłem. Zauważyłem też, że nie bardzo nie wiele o mnie wiesz

  a ty mi to podsumowujesz jako:

  Sie chłopaczyna Sigvatr wcurzył 😛 Prawda Sigvatra zabolała, bo mu Madzia dobrze napisała, gdyż te wypociny jakimi się bronisz są typowym fanatyzmem owej religijnej ewolucji i widać to bardzo wyraźnie.

  Zaczynam wątpić w twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem. Podobnie jak Madzia (nie jesteście tym samym przypadkiem?), popełniasz ten sam błąd – wymyśliłeś sobie jakiś mój obraz i go atakujesz, tymczasem prawdziwy ja stoję sobie obok.

  Po kolei:

  typowym fanatyzmem owej religijnej ewolucji

  Religia raczej nie często ma wiele wspólnego z nauką.

  ale jest to niczym innym jak zwykłą teorią, a teoria to tylko teoria, powtarzam teoria!

  Mylisz teorię z hipotezą. Polecam poznać różnicę we własnym zakresie (psst.. teoria to jest np. grawitacji, czujesz, że odrywasz się od Ziemi?)

  Każda teoria szuka potwierdzenia, ale dopóki nie ma potwierdzenia to nie powinno jej się używać choćby w szkołach wpajając to dzieciom

  Taka jest ewolucja.

  fakt to taka gazeta dla wypaczonych

  “Fakt” jeśli już (z dużej litery, jako nazwa własna).

  Ewolucje wyśmiano już 50 lat temu w XX w., a ci co dalej w to wierzą są po prostu zacofani i z-manipulowani.

  A wyśmiewającymi byli kreacjoniści. Widzisz, cała biologia opiera się na tej “wyśmianej” teorii, to nie jest nic zaprzeczonego.

  Poza tym bardzo śmieszny jesteś Sigvatr, próbujesz pokazać jaki jesteś dorosły, pisząc, że do ateizmu trzeba dorosnąć.

  Nie wiem o co chodzi, ale niech ci będzie… Jest w tym ciut prawdy.

  Widzisz chłopcze jeszcze jesteś młody i głupiutki, powtarzasz to co nasiąkłeś za młodu

  Zabawne, ale dowodzi tylko twojej niewiedzy. Nie wiele o mnie wiesz i starasz się to nadrobić jakimiś wymyślonymi naprędce cechami.

  A wiesz że ateizm jest niczym innym jak tylko materialne wygodne życie w zakłamaniu, czego zwolennikami są zazwyczaj sodomici i tym podobni, mordercy, pedofile itd. uważający się za cywilizowanych Europejczyków 😀

  Hmm, odsyłam cię stąd do statystyk mówiących wyraźnie, że ateiści popełniają mniej (o wiele mniej) przestępstw niż osoby wierzące. Nie podoba mi się też twoja demagogiczna argumentacja.

  Twoja gadka Sigwatr to typowa propaganda unijnej hucpy (…)

  Sigvatr. Raz jeszcze pokazujesz, że nie wiesz o czym piszesz.

  Co ty z tego masz, że wciskasz ludziom swe krętacze wymysły jak „ewolucja to fakt”

  Mówię prawdę?

  „ateizm jest cool”?

  Niby gdzie tak piszę?

  Czy wiesz co to jest tolerancja i rozmowa, dyskusja, dialog?

  Tak wiem. Zabawne, że ty o to pytasz, popatrz na przytoczone przeze mnie twoje własne teksty.

  Nie wiesz, bo pokazałeś to we wszystkich swych wypowiedziach. Gdy ktoś powie co tobie nie trafi w styki, zaczynasz wyzywać jak zwykły szczyl 🙂

  Nie przeczytałeś ich zbyt wiele, a co do wyzywania, proszę o dokładne pokazanie.

  Ewolucja to jest to samo co afera z CO2, to jest to samo co zakłamane oszustwa naukowe

  Nie, czy znasz chociaż jeden konkretny dowód za tym?

  Co do Hovinda to spoko gość, ma swe teorie i miałem okzje oglądać, są bardzo trafne i opierają swe motywy w Księdze Rodzaju.

  To ostatnie powinno dać ci do myślenia.

  Bardziej ta teoria jest prawdopodobna niż TEORIA ewolucji

  Niby czemu?

  (…) [ewolucję] to wymyślił zwykły człowiek Darwin na potrzeby w tamtych czasach, a że do dziś została ślepą religią to już fanatyków biznes 🙂

  Ponownie mamy do czynienia z silną ironią.

  No cóż życzę dobrej bajki na dobranoc o budowie głowy dzięcioła (…)

  Rozumiem, że sam prowadziłeś te wykopaliska?

  Like

 2. Dobry wieczór Madziu, dziwnym trafem poprzedzona przez Anonima, ah te przypadki.

  Poza tym bardzo chciałam tobie podziękować za wyzwiska w moim kierunku,

  Wyzwiska? Wklejony przez ciebie fragment ich nie zawierał. No cóż, być może moja parabola była źle zrozumianą – przepraszam jeśli cię uraziłem. Mniejsza z tym.

  Mienisz się być tolerancyjną, jednocześnie przyznać, że każdy, kto nie zgadza się z twoim światopoglądem jest, cytuję: “przypadkiem odizolowanym od społeczeństwa, zbuntowanym, zakompleksionym i obrażonym na cały świat”, “błądzący we własnym świecie”. Nie trzeba nawet komentarza z mojej strony.

  Co do Hovinda to Sigvar czy inny uważa go za wroga

  Nie jest wrogiem.

  (…) tylko dlatego że on jest wierzący w Boga, że uznaje Stwórcę za kreacjonistę, że ma racje.

  A tak na prawdę, to za to, że gada głupoty, nazwy je prawdą i głosi je wszem i wobec, nazywając innych głupcami.

  Nie martw się Sigvar, nawet jak go wsadzą do kicia

  Już to zrobiono. I nie za głoszenie ewangelii, czy za głoszenie kreacjonizmu. Za podatki Napisałem o tym wyżej.

  nawet jak go wsadzą do kicia to w necie są tysiące jego materiałów DVD, są jego zwolennicy w miliardach i to, co zasiał Hovind będzie przekazywane.

  I dlatego właśnie jest tych kilka notek na moim blogu, by ci którzy są oszukiwani przez niego i jemu podobnych, mogli dociec odrobiny rzetelnej informacji.

  (…) czy ma wyrosnąć w zakłamaniu na ateistycznego egoistę, czy przyzwoitego człowieka ze zdrową psychiką

  Kolejny przykład wspaniałej tolerancji, ateista nie jest człowiekiem zdrowym psychicznie, co dalej?

  bo to co obecnie wypisujesz jest zwykłą dziecinadą, (…)

  Przyganiał kocioł garnkowi.

  Tak z ciekawości: co łączy was dwójkę i gdzie poznaliście Hovinda? jakie jest wasze wyznanie?

  Like

 3. Szybki Sigvar już odpisał 24/h w necie, albo dyżur na blogu 😀

  Co nas łączy? tak pytałeś.
  Łączy nas wiara w Boga.
  Czy obrażasz i gdzie tych co mają swe poglądy?
  Oczywiście, obrażasz każdego wierzącego już tym że porównujesz Biblię (Księgę Rodzaju) do wymysłu Darwina, pisząc że jest to bajka. To jest obraźliwe dla mnie, że piszesz ludziom wierzącym swe chamskie ironiczne gadki, udając grzecznego. Wszędzie w twych odpisach są nie tolerancyjne odpowiedzi.

  No i gdzie tu rozmowa Sigvara z ludźmi, nie potrafisz napisać coś więcej, tylko wycinasz w swe posty czyjeś słowa wyrwane z kontekstu i marginalizujesz je 😀 Eh, ci komuniści, wciąż te same metody propagandy i dezinformacji 😀

  ——————————————————————————————————————————

  Czyli wygląda to przykładowo tak:
  Ktoś napisał przykładowo tak:
  że ewolucja jest przestarzała i nie wypada porównywać jej do teorii względności czy innych, że nie można jej wrzucaj do worka z tymi teoriami gdyż teoria ewolucji nie ma nic z nauką do czynienia, a bardziej detektywami historii w szukaniu jakiegoś uzasadnienia na mity i legendy o powstaniu człowieka ze skałki, poprzez metamorfozy jego organizmu 100000000000000000000000000 lat temu. Gdyż dawno, dawno temu to już jest podstawa aby wszystko co związane Erach teorią brać jak bajkę. Weźmy przykład, taki Erich von Däniken mógłby swą teorię wrzucić zamiast owej ewolucji, co jest wygodne dla ateizmu i religii uniwersalnej, gdyż tam brak występowania Boga w tej teorii, a tylko czynnik obcej cywilizacji. Z takimi teoriami świat ewolucjonistów naukowych nie walczy, ale trzyma na dystans, gdyż ewolucjoniści konkurencji nie lubią, a kreacjonizm jest poważnym zagrożeniem dla nich jak i ateizmu …………

  Sigvar odpisuje 😀 :

  “cytat – że ewolucja jest przestarzała”
  Sigvart odpisze tylko tak: nie, ona jest cool.

  albo:
  cytat
  “gdyż teoria ewolucji nie ma nic z nauką do czynienia”
  Sigvart odpisze: jak nie ma jak ma, a dlaczego ma, tego nie potrafię wyjaśnić teraz, ale za 200 lat zapewne naukowcy zrobią z ewolucji fakt.

  Albo:
  Cytat
  „ewolucjoniści konkurencji nie lubią”
  Sigvart odpisze: właśnie, a tym bardziej nie lubię Boga bo to mitologia, a Biblia to bajeczka.
  ——————————————————————————————————————————
  Dialog poważny o ile można to dialogiem nazwać 😀 Zwykła pyskówka i dezinformacja jak za PRL 😀

  ble ble ble, bez argumentowania, jak z młodym komuchem gadka o wszystkim i niczym.

  Poza tym to czy masz schizofrenię? Gdyż tak zawzięcie piszesz o sobie w dwóch osobach, wiesz coś w stylu ja z boku patrzę jak moje drugie ego pisze, dokładnie można tak odebrać. Nie odpisuj z ironią i krótko, ale jak masz zamiar przekonać ludzi do tej swojej ewolucji (hihi) to musisz być otwarty i bardzo szczery, jak widać nie jesteś taki bo ukrywasz się za monitorem i lubisz jak ktoś interesuje się twą osobą, próbując rozgryzać jegomościa 😀 co jest oznaka bardzo niskiej samo oceny i kompleksów. Zresztą ateiści zawsze są odważni w internecie, w rzeczywistości chodzą do kościółka a jak umrą to las krzyży będzie ich otaczać 😛 Każdy ateista jest odważny do czasu, gdy jego życiu lub bliskich (jako ateista olewa bliskich więc bardziej jego życiu) przydarzy się nieszczęście. Wtedy panika i do Boga, po czym jak już ucichnie znów są ateistami ale z jeszcze bardziej wzmocnioną wiarą w ateizm 😀

  Dobra obowiązki wzywają, nie każdy ma czas jak Sigvar 24/h gdzie zamiast o żuciu poważniej pomyśleć to ludziom duperele w głowach sieje o ewolucjach.

  A kysz 🙂

  Like

 4. Więc teraz jestem komunistą? Ponownie przypisujesz mi słowa, których nie wypowiedziałem. A najlepsze jest to, że walcząc z potworami (mną), stałaś się nim (tym złym nietolerancyjnym, przy okazji, to gubienie ‘t’ z mojego nicku to jakieś celowe?). Niech za obraz posłuży fakt, że uznać wyższość Biblii nazywasz książkę Darwina wymysłami (ignorując fakt, że jest to w zasadzie zbiór obserwacji i wysnutych wniosków na ich podstawie, czego nie można powiedzieć o Biblii)

  Szybki Sigvar już odpisał 24/h w necie, albo dyżur na blogu 😀

  Hmm, wiesz, że masz joggera, który informuje mnie o nowych komentarzach? A ty, odświeżasz cały czas?

  Weźmy przykład, taki Erich von Däniken mógłby swą teorię wrzucić zamiast owej ewolucji, co jest wygodne dla ateizmu

  Eh, i po co to mieszanie ateizmu i ewolucji, zaspaliście, jak papież przyznał, że ewolucja to prawda? Przykład biskupów walczących z kreacjonizmem, tez jakoś nic wam nie mówi? A co do Ericha von Däniken, to takie same bajki jak te z księgi Genesis, choć fabuła ciut lepsza (to moja opinia).

  ewolucja jest przestarzała

  Sigvatr odpowiada: nie jest, jest wciąż aktualna.

  gdyż teoria ewolucji nie ma nic z nauką do czynienia

  Sigvatr odpowiada: jak nie ma jak ma, przecież to Nauka ją wypracowała.

  ewolucjoniści konkurencji nie lubią

  Nie ma naukowych teorii konkurencyjnych do ewolucji.

  Poza tym to czy masz schizofrenię? Gdyż tak zawzięcie piszesz o sobie w dwóch osobach,

  Obawiam, że kolejne twoje komentarze, w których będziesz wykazywać taką ignorancją i nie zdolnością do przeczytania ze zrozumieniem moich odpowiedzi wylądują w Szeol (Otchłani – poprzednik Piekła).

  Każdy ateista jest odważny do czasu, gdy jego życiu lub bliskich (jako ateista olewa bliskich więc bardziej jego życiu) przydarzy się nieszczęście.

  Nie wiele wiesz o ateistach. To popularne, acz błędne o nich wyobrażenie.

  Like

 5. Znalazłam odrobinkę czasu, bo mnie tak fajnie próbujesz blokować jako gościa 🙂 nie wiem, może nie jesteś taki mondry jakiego z siebie robisz, a już myślałam że będę mogla z kimś POROZMAWIAĆ z argumentami, zamiast tych kopiuj z kontekstu i wklej 😀

  Tylko tyle odpowiedziałeś, bez żadnych argumentów, jak zwykle kopiuj i wklej cytat i odpowiedź Sigvara jak choćby to:

  @Sigvar
  “Nie wiele wiesz o ateistach. To popularne, acz błędne o nich wyobrażenie.”

  No i jak napisał to ja mam tak myśleć, bo nie wiem czym jest ateizm 😀

  Daj dowody na to że teoria ewolucji jest faktem 😀 wiem zaczniesz pisać dyrdymały znalezione w google lub youtube 😀 Gdyż prawdą jest że ta ewolucja nie zna odpowiedzi na nic co by chciało się wiedzieć, a tym bardziej poznać jak powstał człowiek, dla ewolucjonisty jest mission imposible 😛 Ewolucja to zwykła filozofia ateistycznych mędrców co swą mądrość z palca wyssali 😀 Samo wyśmiewanie, ba nawet walka z kreacjonizmem mówi samo za siebie, kim są ewolucjoniści. Są fanatykami religijnymi uprawiającymi religię uniwersalną stworzoną na potrzeby nowego porządku świata, głoszącą ewolucje jako taką zamiankę Księgi Rodzaju, a czołowych ateistów za bożków owej wiary 😀 Przedstawiciele KK są za ewolucją i dlatego tracą wiernych, tych myślących 😀 A uznając tą herezje pokazali że występuje tam modernizm.

  Pamiętaj wiara w Boga to nie wiara w Papieży, Biskupów, gdyż są to zwykli ludzie urodzeni na ziemi. Kościół tworzą nie Biskupi a Wierni i to jest Kościołem. Walcząc z Kościołem walczysz z Wiernymi, a że jest ich w Polsce 99% to ateiści występują w internecie w roli jednoosobowej, piszącej komentarze na różnych portalach, forach i blogach w klonowanej formie pod przeróżnymi ksywkami udając armie 😀 W rzeczywistości jest inaczej, także ta ewolucja została już zapomniana i każdy traktuje to z dystansem jako bajeczkę beż pokrycia. Ale aby jeszcze coś tam teoria ewolucji przetrwała, znajdują się fanatycy co mocno dmuchając w ten gasnący płomyk chcą rozpalić ognisko, bez skutku, co później jest właśnie widoczne w zachowaniach takich osób jak ty Silvar. Brak siły i motywacji, brak dowodów, brak wszystkiego co by pomogło, znikąd pomocy na dodatek ci Kreacjoniści z tą teorią.

  To się nazywa kopniak w pupe.
  A jak nie potrafisz rozmawiać to lepiej nic nie pisz i nie mów bo się tylko ośmieszasz.

  Tym razem potraktuję cię jak człowieka nie napiszę pozdrawiam 🙂 zamiast A Kysz 😀

  Like

 6. Z “argumentami” chciałaś porozmawiać, to zastanawiające, bo jakoś nie wykazujesz chęci ich poznania. Ja już wiele razy wskazałem książki i artykuły na temat ewolucji i dowodów na niej. Zresztą po necie można łatwo takie znaleźć, wystarczy chcieć. Podejrzewam, że kierowały tobą jedynie chęć po przedrzeźniania się przez chwilę, a najlepszym dowodem na to jest wieńczenie postów przez “a kysz”.
  Z imponującym uporem ignorujesz moje odpowiedzi. Gdybyś tego nie robiła, wiedziała byś, że ewolucja wcale nie jest zapomnianą, jest podstawą biologii (nauka o życiu). Trzeba być wyjątkowo fanatycznie oddanym swojemu wyznaniu (jak Hovind) by tego nie widzieć. O twoim fanatyzmie świadczą też wstawki o ateizmie, zupełnie zbędne. Jakiego to wyznania tak silnie bronisz? brzmi mi to na Świadków Jehowy (ale też słabo orientuje się w polskich ruchach protestanckich popierających kreacjonizm – no właśnie, używałabyś sformułowania “stworzenie”).
  Widzisz, fanatykowi najłatwiej jest podzielić świat na pół – na czerń i biel, ale tak dobrze nie ma. Czy jesteś w stanie przyznać się przed sobą, że nie dostrzegasz szarości w naszym świecie, nawet jeśli podsuwam ci ją pod nos? (tak, chodziło o tych biskupów).

  A jak nie potrafisz rozmawiać to lepiej nic nie pisz

  To znakomita porada i odnoszę do ciebie (choć ja bym zmienił dobór czasowników). Chętnie też ci w tym pomogę (usuwając niczego nie wnoszące komentarze).

  Like

 7. Ciekawe że teoria stała się podstawą nauki biologii 😀 Jak widać istnieje przestarzały model nauczania dzieci, gdyż naucza według bajek. Kiedyś ludzie myśleli, że Ziemia jest płaska, dziś garstka zarabiaczy i fanatyków ogłupia ludzi podobnym zaćmieniem umysłu w postaci ewolucji.
  Poza tym widzę, że zaczynasz pisać w końcu jak człowiek bez tych wklejek, jak chcesz to potrafisz. A tak ogólnie jestem wolna od religii, gdyż nie potrzebuje ludzkich pośredników do zbawienia, więc Jehowy odpadają, gdyż nie mam zamiaru całego życia spędzić w książkach o ściśle określonej tematyce 🙂 Piszesz czy czytałam książki o ewolucji, no cóż miałam w ręku nie jedną, a też nie jedną taką i mnie nie przekonała, gdyż jest to coś jak nie rozwiązana zagadka kryminalna. Napisana przez niejakiego oszołoma dla mnie, bo jak nazwać osobą o zachwianej psychice, słabej emocjonalnie, chciwej jakim jest Rychu Dawkins, kolesia o wypaczonych horyzontach myślowych, który dokładnie jak ty wciska fałsz że ewolucja to fakt. Inaczej ogłupiacz napisany w celu wyciągnięcia pieniędzy z portfela tym, co są podatni na wszelkie pranie mózgu. Sam koleś Dawkins nie jest żadnym poważnym autorytetem naukowym, ale jest znany nielicznym bo na siłę rozpowszechniany tylko dlatego że zajadle smaruje herezjami na Boga, nic nie wnosi nowego, tylko próbuje jak ty coś tam pokrzyczeć. Dawkins nie uznaje inteligentnego stworzenia światy jak stwórca, odrzuca wszystko, co ma związek z tym, jednocześnie wierzy w kosmitów, że mogli przyczynić się do zaistnienia życia na Ziemi. Tym właśnie zaprzecza sam sobie, jest hipokrytą, a jeszcze bardziej zaprzecza ewolucji, której tak rzekomo jest zwolennikiem. Książka kosztuje w Polsce 70 zł, co dla mnie jest śmieszne a jednocześnie świadczy o dobrych zarobkach owych ewolucjonistów i dopóki będzie to dobry interes, będą to wciskać ludziom, wysługując się takimi ludźmi jak ty. Przelicz na miliony egzemplarzy i niech by taki Dawkins otrzymał z tego tylko 1% zysku dla siebie to rączkami i nóżkami będzie trzymać się w swych domysłach. Nie wiem może masz z tego jakiś zysk, ponieważ mało wiarygodne było by żeby tak ślepo i fanatycznie oddać się ku interesom tamtych dziwaków. Inna książka podobnego to “O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego” zapewne znasz treść tego ogłupiacza, więc daruję sobie streszczenie. I inne książki, które są identyczne treściowo, ale w innej formie i stylu pisane, beż odpowiedzi. Więc lepiej poczytać książki ciekawsze i bezpieczniejsze dla psychiki człowieka, gdyż po tych ewolucjonistycznych akrobacjach można się mocno wypaczyć. Zauważ, że te książki są od 50 zł wzwyż więc wszystko jasne skąd ta wielka reklama ewolucji i wielkiego wybuchu, a przy okazji nieźle te książeczki przekonują że Bóg to wymysł, gdyż po to ewolucja powstała z wymysłu człowieka który bardzo dobrze był obeznany z biblią i wiedział gdzie atakować. Książki i materiały o ewolucji są zakłamaniem historii, odizolowaniem od wiary, rozpowszechnianiem faszyzmu gdyż właśnie faszyzm jest oparty między innymi na doborze gatunku i czystej rasie. Hitler był ewolucjonistą jak i dzisiejsi jego zwolennicy. Jak jesteś Żydem to wiesz i znasz historię holokaustu, dlaczego Słowian, Żydów, Romów i dużo innych narodowości tępił, eugenika i te sprawy. Tu masz link do wiki i poczytaj sobie http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugenika , choć nie jestem zwolenniczką internetowych materiałów to akurat tu jest dobrze napisane. Czy wiesz że małe dzieci nauczane według TEORI ewolucji w przyszłości są upośledzone psychicznie, nie radzą sobie w życiu jak ci co byli wychowani z dala od wszelakich podejrzanych teorii. Nie można uczyć na podstawie czegoś, co nie ma wiarygodnego uzasadnienia, gdyż każde dziecko chcę znać prawdę i jasną odpowiedź, a teoria tylko ogłupia.
  Zastanawia mnie, co przeszkadza ewolucjonistom ten kreacjonizm, akurat kreacjonizm, są różne teorie o stworzeniu świata zrodzone wieki temu w przeróżnych kulturach, lub tacy dzisiejsi jak Daniken którzy stworzyli własne teorie. Ale kreacjonizm opiera się na Księdze Rodzaju, więc stąd te wręcz obsesyjne ataki, tylko właśnie ateistów tych, którzy są zapatrzeni w takich jak Dawkins i jemu podobnych. Czy ktoś ma dowody na to, że Biblia jest fikcją, że sobie od tak ktoś nabazgrał? Nie, a wiesz czemu, bo Biblia jest zbyt skomplikowana a jednocześnie bardzo prosta w odbiorze, jest tam więcej wskazówek, a nawet odpowiedzi na pytania co “było wtedy”. Uważasz, że garstka ludzi pod wodzą Darwina rozwiązałaby problem i znalazła odpowiedź na wszystko, że osoba żyjąca w IX w. była by w stanie dokonać skomplikowanych badań, gdzie dzisiejsze armie naukowców nie potrafią znaleźć nic konkretnego poza samą już teorią. Problem jest w tym, że świat nauki nie szuka i nie rozwiązuje gdyż opiera się na przestarzałych teoriach, które prowadzą w ślepy zaułek, z innej strony zwolennicy ewolucji nie pozwolą na “nowe”. I tak żyjemy drepcząc w miejscu jako zwykli ludzie z ewolucjami, z przestarzałym śliniłem spalinowym itd.. Zauważ że jest XXI w. a co masz? Nic tylko plaski TV który już w latach 80 XX w. powinien zaistnieć u przeciętnego Kowalskiego, jaki masz komputer 😀 Przestarzałe PC lub laptop wyglądające jak coś nowego, a jest to wciąż odgrzewane i przyspieszane z bajerami beż większej rewolucji technologicznej, monitor LED okrzyczany super nowością, a co nowego wnosi ??? tylko bajer. Dopóki mentalność społeczeństwa nie obudzi się będzie dymana przez wszelakiej maści cwaniaków wciskający złowrogie religie, ewolucje, polityczne gwiazdorstwo itd.
  Powiesz zapewne że “wierzący w Boga to zacofani ludzie i to nie idzie w parze z nauką”, otóż tak myślący ludzie są w wielkim błędzie, gdyż nauka z wiarą bardzo dobrze się komponuje i współpracuje, sama pracuję naukowo i nie koliduje z wiarą w Boga, gdyż to pomaga i wzmacnia osobowość. Ludzie wierzący (nie fanatycy)są bardziej kreatywni pod każdym względem i takie tam. Wmawiają ludziom prze różności tylko ci, co w życiu nic nie osiągnęli, lub zatracili w nałogach i materializmie. Dużo mogę pisać o tym wszystkim ale mi się nie chcę 🙂
  Więc jak jesteś młody i jeszcze coś w tobie nie pasuje w tym wszystkim to obudź się i przyjrzyj temu wszystkiemu. A jak jesteś zaawansowany w ten syf to niestety, ale zostaniesz do końca życia w tym bagnie, bo tylko jakiś potężny wstrząs wskaże drogę do wolności i prawdy.

  Aha, nie zgrywaj polonisty z tymi czasownikami, czasowniki i inne odmiany są po to, aby ich używać, jestem Polką więc ich używam i nikt mi nie zabroni. Jak się nie czepiają do ortografii to do pisowni, aby na manowce odlecieć. Psychologa też nie podgrywaj. Znam to całe ciałko społeczne i wiem że poloniści sami robią duże błędy, a psychiatrzy i psycholodzy sami potrzebują pomocy 😀 Jak to powiedział mój wykładowca na uniwerku ” młody magister to idiota ze świadectwem, któremu słoma z butów wystaje, a znaleźć tego normalnego to trzeba nieźle poszukać, za to wśród tych beż szkoły jest więcej normalnych ludzi”, więc pokaż że nie jesteś idiota i zacznij myśleć po swojemu, a nie według zasad Rycha Dawkinsa. Bóg dał nam wolną wolę, więc przestań nienawidzić kogoś, kto ci nic złego nie zrobił. A kto co głosi to już ludzie mają swoje rozumy i sami zdecydują czy warto zaczerpnąć wskazówki od niego. Ja tak robię i mi nie przeszkadza Hovind, bo nic złego nie czyni nawet gdyby się mylił, ale ten Dawkins jest mi obojętny gdyż, co mnie obchodzi on, ale jest niebezpieczny dla młodego umysłu i lepiej śmiechem go oceniać. Teoria kreacjonizmu nie wyczyniła nikomu zła, wojny, czy innych przykrości a ewolucja i jej zwolennicy są zagrożeniem dla ludzi i pokoju na Ziemi. To niebezpieczna teoria, którą chcą utrzymywać i zrobić z niej religię, aby dzięki temu żyło im się lepiej z olewką o innych.

  Jak ktoś papuguje to znaczy że jest niewolnikiem umysłu tego którego papuguje 🙂

  Widzisz sam jak postępujesz, najpierw ośmieszać chciałeś, później walczyć, a teraz szantażem, na koniec pozamiatać gdyż sam wiesz jak jest. Tamci pogrążyli Hovinda, aby uciszyć a ty chcesz zrobić właśnie identycznie ze mną najpierw blokując mnie jako gościa, a jak to nie pomaga to usuwać moje komentarze, które są jak widać bardzo niewygodne, albo uwierają w głowę. Prowadzisz blog, dajesz kontrowersyjne wpisy a później masz pretensje, że znajdą się osoby, co maja swoje zdanie.

  Like

 8. No, w końcu zaczęłaś pisać w miarę normalnie, szkoda było by tyle literek wysłać w niebyt. Punkt dla ciebie i pytanie: nie można było wcześniej?

  Widzę, że bardzo silnie nasiąkłaś Hovindowskimi bzdurami, jakoby np. Hitler był ewolucjonistą (nie był), albo że to ewolucja czyni złym (nie czyni, czy np. heliocentryzm czyni złym?), eugenika (istniała na długo przed ewolucją), albo, że oddala ludzi od dobrego Boga (już nawet nie chce mi się komentować) etc… to wszystko brednie, zrodzone z silnej chęci udowodnienia swojej przegranej racji (przez Hovinda). Pisałem już o tym wcześniej – poczytasz sobie we własnym zakresie.

  Dalej źle używasz pojęcia “teoria”. Nie bardzo też zrozumiałaś o co chodziło Dawkinsowi z tymi kosmitami (a znaj moje dobre serce: powiedział on, że życie na Ziemi, mogło powstać przez ewolucję, lub przez ingerencję obcych istot – przy czym, same te istoty musiałby by wyewoluować, wiec tak czy siak, ewolucja jest faktem). Zatrzymując się przy tym nazwisku, trzeba ci wiedzieć, że ma on pełne uprawnienia do posługiwania się tytułami naukowymi i ma formalne wykształcenie – w przeciwieństwie do Hovinda (rzekomego doktora). Argument z cenami za jego publikacje jest dość mierny, wiesz, ile kosztują podobne kreacjonistyczne? A ile kosztuje Biblia? (owszem, można ją dostać za darmo, tak jak i materiały o ewolucji).

  Mimo zainteresowania jaką obdarzyłaś temat ewolucji, wciąż uważasz, że jest ona nie udowodniona, jednocześnie podkreślasz prawdziwość Biblii (o jej pochodzeniu pisałem już na tym blogu) jako autentycznego słowa bożego. Zdajesz sobie sprawę z wielkości popełnianej gafy? Dziwię się też tezie jakoby nauka nie zaprzeczała istnienia Boga, owszem, ale tak samo nie zaprzecza ona istnieniu Allaha, Wisznu (bóstwo hinduskie), Cthulu (jeden z Przedwiecznych), czy Różowego Jednorożca. Nauka też nie udowadnia ich istnienia. Co ciekawe, większość (przytłaczająca) naukowców to ludzie nie wierzący. Z pomocą nauki można jednak bardzo łatwo wykazać, że Bóg (jaki by nie był) nie wtrąca się w życie na Ziemi a świat najwyraźniej stworzył przez ewolucję. No cóż, tego pewnie w Biblii nie ma? A może dlatego, że tak wielbiona przez ciebie książka, jest tylko zbiorem opowiadań zebranych przez pewien pasterski lud z Azji Mniejszej?

  Nie można uczyć na podstawie czegoś, co nie ma wiarygodnego uzasadnienia, gdyż każde dziecko chcę znać prawdę i jasną odpowiedź

  Cieszę się, że się zgadzamy. Żadnej religii w szkole! 😀 (heh, też umiem używać emotek).

  Aha, nie zgrywaj polonisty z tymi czasownikami, czasowniki i inne odmiany są po to, aby ich używać, jestem Polką więc ich używam i nikt mi nie zabroni.

  Gdybyś przyłożyła się do zrozumienia tych moich przypisów, wiedziałabyś, że to nie o to chodzi.

  Teoria kreacjonizmu nie wyczyniła nikomu zła

  Wciskanie głupoty do głów dzieci jest złem i temu właśnie się sprzeciwiam. Wbrew pozorom też, sam Hovind, podaje jej niebezpieczne konsekwencje. Ciekawe, czy je umiesz wymienić? No, jak bardzo dobrze znasz jego wykłady?

  Tamci pogrążyli Hovinda, aby uciszyć a ty chcesz zrobić właśnie identycznie ze mną najpierw blokując mnie jako gościa, a jak to nie pomaga to usuwać moje komentarze, które są jak widać bardzo niewygodne, albo uwierają w głowę.

  Nie blokuję cie, przecież wciąż piszesz. A twoje (nie twoje) komentarze, o ile będą głupie i nie na temat (patrz wyżej) będę usuwał i nie świeć mi tu o “swoim zdaniu”, bo trzeba ci też umieć go wyrazić – rzucanie mięsem w adwersarza, nie są formą wypowiedzi akceptowana przeze mnie.

  Like

 9. Nie zgrywaj takiego sprytnego z tym „zaczęłaś pisać” gdyż od początku pisałam a ty tylko kopiuj i wklej z domieszką ironicznego sarkazmu. Teraz coś napisałeś i rzniesz jak byś z księżyca spadł. Nie wydaje mi się aby coś poszło w niebyt, może tylko u ciebie 😛 Nie bądź przewrotny i beż odwracania kota ogonem 😀

  Czy nasiąkłam teorią Howinda, czy ona jest bzdurna, napisz gdzie jest bzdurna, podaj argumenty, co w niej może być nie tak? No tak według Biblii, ale dobra, nie biorąc pod uwagę Biblii posłuchaj dokładnie, co on mówi i zastanów się czy w tym wszystkim a mianowicie bardzo prostej teorii nie jest ukryta prawda, a ta cała ewolucja jednym czymś co tylko pogmatwało obraz i dojście do prawdy. Widzisz czasami rozwiązanie jest prostsze niż się komukolwiek wydaje, a tym bardziej że Howinda nikt nie podważał przez lata tylko wyzywał 😛 Głosił swą teorię do czasu, gdy ewolucjoniści zauważyli że jest dla nich niebezpieczny i przeszkodza w dalszym ogłupianiu. Wytykał „Małpi proces” z którego ewolucjoniści próbowali zakłamywać swą porażkę, co zapewne bolało, mówił głośno o kłamstwach w podręcznikach, o ustawach w szkolnictwie nie wspomnę (w USA, ale mogło to przejść dalej na inne kontynenty i co wtedy)
  Czy uważasz że Hovind to jedyna postać od kreacjonistów, poza tym sporą wiedzę z Biblii zaczerpnęłam i porównując teorie Hovinda którą tak zajadle próbujesz tępić (przyznam że podejrzane to, najwidoczniej niewygodne teorie oparte na Biblii są aby ukryć bogobójstwo 🙂 ) Dlaczego kłamiesz że zwolennikiem czystej rasy nie był Hitler jak był, nie próbuj wciskać głupot gdyż wiem swoje, oraz nie sam Hovind to zauważył a historycy, uzasadniając dowodami. Eugenika to nic innego jak twór w umysłach ewolucjonistów, żadne prędzej jak napisałeś. Były wojny pomiędzy plemionami, ale nikt nie myślał, aby stworzyć idealny gatunek człowieka a tych co nie mieszczą się w ramki zwyczajnie utylizować jak śmieci. Masz tu filmik z netu, za którymi nie przepadam gdyż jest to źródło mało wiarygodne a tym bardziej montowane przez Discowery, ale znając historię w tym filmiku dużo nie nakombinowali i jako szybkie info ujdzie, więc sobie zobacz 5 odcinków http://patrz.pl/filmy/lekarze-hitlera-aryjska-medycyna-15
  Jak jakościowo słabe to sobie poszukaj w lepszej jakości 😛

  Dawkins, kim jest ten faciu i czy go dobrze nie zrozumiałam, uważam że znów próbujesz coś mi wmawiać że białe to czarne jak to tak lubisz określać. Konkretnie Dawkins jasno powiedział i pokazał, że sam nie wie w co wierzyć, co gadać, płacze nad swym marnym losem zachowując się, a raczej udając niewinne i słodkie stworzonko jak typowe małe dziecko licząc tylko swe dolarki, wiedząc że jego bubla kupią nie tak zwolennicy na których nie liczył zapewne wcale, gdyż wiedział że w tych kręgach mało zarobi bo ilościowo jest ich zbyt mało aby miał satysfakcję z utargu, a znów zwykły człowiek tego nie kupi. Wtedy robi się tak, wystarczy dosadnie pojechać w kierunku wiary w Boga wtedy bubel sam się sprzeda. Wiesz czemu, bo kupią to ludzie aby z ciekawości się przekonać co to za kolejny cudak z motyką na słońce się wyrywa, wciskając ewolucje zmieszaną z nienawiścią do Boga. Na ewolucje nikt uwagi nie zwróci, ale gdy się doda motyw religijny wtedy czytając owe coś przypomni się komuś jakaś tam teoria. Dawkins jest z narodu kupieckiego wyznania, więc co ty chcesz, prawdę wyczytać z jego książeczek, chyba tylko aby zadowolić swe ego czytając jaki to Bóg taki i owaki. Co do jego tytułu naukowego, to znając życie i środowisko w jakim się obraca owy tytuł mógł dostać w prezencie za dobre służalstwo. Z jego wywiadów wieje mało rozgarniętym, a na pewno nie inteligentnym naukowcem. Byle kto go przegada, szybko popada w kompleksy i zamyka się w sobie wraz z nienawiścią do każdego, nawet i ciebie. Sama zastanawiam się, czym taki Dawkins tak cię omamił, jak byś poczytał siebie stwierdził byś że jesteś jego zwolennikiem, a nawet fanatycznie zapatrzony w chore ideologie jakieś guru. Jak można być zwolennikiem tego człowieka? Ale skoro ludzie go uwielbiają więc nie dziwię się że są słabi emocjonalnie i dali sobie wmówić ewolucje 😀 Proste 🙂 To co on wygaduje a tym bardziej pisze w swych szmatławcach, bo inaczej tego określić nie można jest wyznaniem człowieka który upadł na samo dno moralne.

  Teraz ja sobie pozwolę na cytaty

  Numer 1
  Napisał tak:
  „Wciskanie głupoty do głów dzieci jest złem i temu właśnie się sprzeciwiam. Wbrew pozorom też, sam Hovind, podaje jej niebezpieczne konsekwencje. Ciekawe, czy je umiesz wymienić? No, jak bardzo dobrze znasz jego wykłady?”
  Kreacjonizm w szkole, super sprawa, co w tym takie złe, JAKA KRZYWDA???
  Zaraz, zaraz chyba ci się styki przegrzały manipulancie, Hovind mówił o niebezpieczeństwach płynących z ewolucji i dobrze o tym wiesz. Aleś ty przewrotny, na tym polega twoja argumentacja, na kłamstwie. Widzisz właśnie to między innymi tak zabolało ewolucjonistów. A po za tym widzę że jesteś wzorowym oglądaczem seminariów Hovinda, kto by się spodziewał 😀

  ==============================================
  Materiały Havinda w postaci DVD są ZA DARMO dla osób oglądających, a także nie zakazują rozpowszechniania wśród znajomych, za to nie można przerabiać, oraz umieszczać gdzieś tam bez zgody autora. Więc o co kaman gościu, znów coś wmawiasz 😛
  ==============================================

  Napisałeś tak
  „etc… to wszystko brednie, zrodzone z silnej chęci udowodnienia swojej przegranej racji (przez Hovinda)”

  Przeczytaj to i napisz czy to był argument? Ja napiszę, że to była obelga wobec mnie w celu z dyskryminowania, znów wmawiając coś. Teraz robisz z siebie jak byś zawsze miał jakieś racje, co jest błędem i źle świadczy o tobie, zabrzmiało gburostwem. Nie jest to żadną twoją odpowiedzią na to co ja napisałam. Zachowałeś się i pokazałeś, że jesteś typowym samcem, co tylko próbuje być alfa i jako chłop gdy walnie łapą w stół to wszyscy mają go słuchać 😛 Nie tędy droga, a dla mnie to znak że jesteś osobą zakłamaną i chcesz na siłę wmawiać swe teorie ewolucji, nawet po trupach. Ja mogę również napisać, że z góry wiem że mam rację i nie podskakuj mi bo i tak ze mną nie wygrasz 😀 Fajnie było 😛

  Nauka nie zaprzecza istnieniu Boga tylko ateiści uważający się za naukowców chcą wprowadzić takie myślenie w celu ogłupiania, znam naukowców i nie są ateistami, wręcz przeciwnie. Skąd wiesz, sprawdzałeś, badałeś, a no tak według statystyk zapewne 😀 (hihi) Wiesz ja tez potrafię odwalić słupki i podesłać w formie propagandy, no problem.

  Wklejka następna
  Zapewne poznasz swój wpis:
  „Cieszę się, że się zgadzamy. Żadnej religii w szkole! :D”

  Nie ciesz się bo się nie zgadzamy kolego o poglądach kogoś tam z SLD 😀 Religia czy krzyże to lepsze niż nauka o pozycjach 69 dla małych dzieci. Skoro uczą ewolucji w szkole to aby było 1:1 religia obowiązkowa w postaci kreacjonizmu 😛

  I tym razem też wklejka
  Twój cytat:
  „Z pomocą nauki można jednak bardzo łatwo wykazać, że Bóg (jaki by nie był) nie wtrąca się w życie na Ziemi a świat najwyraźniej stworzył przez ewolucję.”

  Zaraz coś tu nie tak najpierw napisałeś, że Bóg i Biblia to wymysł, a teraz przerabiasz swe teorie, że Bóg najwyraźniej stworzył wszystko przez ewolucje? Upss, chyba wpadłeś kolego, teraz zaprzeczyłeś samej ewolucji.
  Brawo 😀
  Dobrze wiesz że Bóg to Bóg i w ziemskie pogaduchy filozoficzne o ewolucji się nie bawi, gdyż tworzy od razu doskonałe stworzenie jak i wszystko, tak jak w Biblii napisane, a tym tekstem poparłeś kreacjonizm, ba samo istnienie Boga 🙂
  Wątpię że miał to być kompromis, zbyt zaawansowany jesteś w tym co tam masz w głowie, po prostu wiem bardzo dobrze że ewolucjoniści z braku dowodów szybko uciekają z pola bitwy, gdyż argumentów żadnych, opierają się tylko na jakiś tam książeczkach pisanych przez dziwaków, gdy tylko czegoś nie wiedzą. Zawsze są taaaacy mądrzy, a jak by się spytać o coś konkretnego to mówią czy piszą „czarne i białe”, „Bóg jest niedobry”, „ Biblia to książka i bajki” , „”wszystko brednie” itd., na koniec narobią szumu, powykręcają kotka ogonkiem i cisza, coś tam bekną o szkieletach ludzi z dorobionymi nogami homo sapiensów, później idą dalej szukać naiwnych w świecie Internetu 😀

  Nie szantażuj, bo paluszkiem możesz sobie w nosku podłubać, co to znaczy twoje nie moje komentarze, w coś wątpisz kolego? Uważasz że jako facio jesteś lepszy ode mnie 😀 Nie jestem femą, ale nie lubię chamskich faciów co próbują zgrywać maczo 😛 Dość jasno się wyraziłam, a ty nic nie wyraziłeś i zgrywasz mędrca (Syjonu 🙂 )
  Czyżby słabość wyszła z „ja jestem”, „ja jestem” nie potrafi napisać, postaraj się bardziej, użyj głowy, a nie jakieś usuwamy, co wstydzisz się, a może dziwisz się że kobieta tak ci napisała że zwątpiłeś pisząc „A twoje (nie twoje) komentarze” 😀 Dobry jesteś hehe
  Wiem dobrze ze za miesiąc te komentarze i tak usuniesz, albo wcześniej, to normalne u słabych facetów.

  Jak tu dyskutować z ateistą ewolucjonistą 😀 Nie można dyskutować, bo oni nie dyskutują tylko obrażają gdy nie wiedzą co pisać. Na dodatek chamski i nie dżentelmen, nie umie argumentować, też nie potrafi kobiecie ustąpić 😀 musi mieć ostatnie zdanie, bo nie wie że ostatnie zdanie ma zawsze kobieta, będziesz rozwodnikem, albo już jesteś 😛 Musisz nad sobą więcej popracować, gdyż myślenie o sobie „ja jestem” jakoś czyni z ciebie miernego bożka 🙂

  Like

 10. Nie zgrywaj takiego sprytnego z tym „zaczęłaś pisać” gdyż od początku pisałam

  Nie rozpędzaj się tak, jak na razie napisałaś tylko jeden normalny komentarz. Zaraz ocenimy i ten.

  Czy nasiąkłam teorią Howinda, czy ona jest bzdurna, napisz gdzie jest bzdurna, podaj argumenty, co w niej może być nie tak?

  Patrz wyżej… przeczytasz to w końcu?

  nie biorąc pod uwagę Biblii posłuchaj dokładnie, co on mówi i zastanów się czy w tym wszystkim a mianowicie bardzo prostej teorii nie jest ukryta prawda,

  “Posłuchaj”? Mniejsza z tym – widzisz, w Biblii nie ma nic, czego sama z tamtą nie wyciągniesz. Wiem, że nie zrozumiałaś, więc sformułuję rzecz inaczej: co chcesz z niej wyciągnąć, to zrobisz. Podobnie jest z teorią ewolucji, z której również wyciągasz (inspirowana przez Hovinda) nie wiadomo jakie filozofie.

  Howinda nikt nie podważał przez lata tylko wyzywał 😛

  Takich krzykaczy jest bardzo wielu, lokalni pastorowie w kościołach amerykańskich itp. Rzesza niedouczonych, ale za to silnie wierzących w jakąś magiczną Księgę Prawdy, jeśli nie są wystarczająco zaangażowani by głosić zawsze słuchają. Zrobiło się jednak o nim nieco głośno, więc ludzie wygłosili swoje zdanie o nim i jego naukach (a w oczach swoich wyznawców jest teraz męczennikiem…), jak nie przymierzając ja. A co do “Małpiego procesu”, to nie wiem, czy wiesz, ale skończyło się to zupełnie inaczej niż piszesz.

  Czy uważasz że Hovind to jedyna postać od kreacjonistów

  Nie, jakbyś przeczytała moją notkę, nie pytała byś.

  poza tym sporą wiedzę z Biblii zaczerpnęłam

  Ja też.

  Dlaczego kłamiesz że zwolennikiem czystej rasy nie był Hitler jak był

  Widzę, że powróciłaś do swojego zwyczaju nie czytania moich komentarzy. Napisałem wyraźnie: “(…) jakoby np. Hitler był ewolucjonistą (nie był)”, czy teraz widzisz różnicę? Nic dziwnego, że tak nie lubisz, kiedy cię cytuję, wolisz zakłamywać treść, zamiast konkretnie odwołać się do słow adwersarza.

  Eugenika to nic innego jak twór w umysłach ewolucjonistów, żadne prędzej jak napisałeś.

  Słabo… Powstała w antycznej Grecji.

  Były wojny pomiędzy plemionami, ale nikt nie myślał, aby stworzyć idealny gatunek człowieka a tych co nie mieszczą się w ramki zwyczajnie utylizować jak śmieci.

  Jak to nie? Zwykle zresztą takie ruchy napędzane są przez religie (prawie jak u Hitlera, ideologia, czy religia, fanatyzm jest jeden). Dla przykładu nasz wieszcz pięknie wierszem opisał uzasadnienie, oparte na Biblii, czemu to, chłopi są niższym stanem niż szlachta.

  kolejny cudak z motyką na słońce się wyrywa, wciskając ewolucje zmieszaną z nienawiścią do Boga.

  Twój obraz Dawkinsa jest żałosny, gdyż ujawnia to, że bardzo słabo go znasz i jego twórczość: mówienie, że jest post-żydem (jednak wyszła z ciebie antysemitka), że nie jest inteligenty, czy, że jest na moralnym dnie? I tylko na tyle cię stać? Dla twojej wiadomości, nie omotał mnie Dawkins, a Hovind! Gadał takie głupoty, że nie zdzierżyłem… A właśnie, jak bardzo nisko trzeba upaść, by nie widzieć jego krętej argumentacji, kretynizmów w stylu “kropka woda może pokryć całą kulę ziemską” itd?

  Kreacjonizm w szkole, super sprawa, co w tym takie złe,

  Nawet gdy mnie cytujesz przekłamujesz sens. Chrześcijańsko to tak? A idąc dalej, owszem, znam te bzdety o niebezpieczeństwach ewolucji, ale ja nie o tym. Nie powiedział tego w prost, ale przyznał jakie mogą być negatywne konsekwencje kreacjonizmu – podpowiem, że miało to związek z przeludnieniem.

  Materiały Havinda w postaci DVD są ZA DARMO dla osób oglądających (…)

  Ten blog też i co z tego? Hovind żył z datków, jak księża, i im więcej nawróconych, tym więcej datków, więc nic dziwnego, że zabiegał o ewangelizację.

  Przeczytaj to i napisz czy to był argument?

  Cóż, argumentacji i tak nie chciało ci się czytać. Oczekujesz ode mnie dowodu, wskazałem ci je, do doczytania, jednocześnie ty serwujesz mi tylko streszczenia wykładów Hovinda (znam je) lub zapewnienie, że to wszystko jest w Biblii (zdyskredytowałem już ją).

  Nauka nie zaprzecza istnieniu Boga

  Tak samo jak istnienia Wielkiego Potwora Spaghetti, albo tego, że tego, że istnieje wszechświat zbudowany z sera. Nauka nie udowadnia istnienia Boga, a według naukowego punktu widzenia należy udowodnić każde twierdzenie – to znaczy, że ciężar dowodu leży teraz na Tobie. Wykaż mi tu i teraz, że Bóg jest.

  Skąd wiesz, sprawdzałeś, badałeś, a no tak według statystyk zapewne 😀 (hihi) Wiesz ja tez potrafię odwalić słupki i podesłać w formie propagandy, no problem.

  Nie potrafisz. Bo ja nie potrzebuję jakiś wymyślnych statystyk. Klęski żywiołowe, nieszczęścia, choroby, dotykają każdego człowieka, religia, czy ilość modlitw nie ma tutaj nie znaczenia. Potrafisz temu zaprzeczyć?

  Nie ciesz się bo się nie zgadzamy kolego o poglądach kogoś tam z SLD 😀 Religia czy krzyże to lepsze niż nauka o pozycjach 69 dla małych dzieci.

  Demagogia. Kończą ci się argumenty?

  Skoro uczą ewolucji w szkole to aby było 1:1 religia obowiązkowa w postaci kreacjonizmu 😛

  Więc przyznajesz (po raz kolejny), że kreacjonizm to tylko kolejna furtka do nauczania religii za państwowe pieniądze. Być może stąd te Twoje wyobrażenia o jakimś “ateistycznym spisku”.

  Zaraz coś tu nie tak najpierw napisałeś, że Bóg i Biblia to wymysł, a teraz przerabiasz swe teorie, że Bóg najwyraźniej stworzył wszystko przez ewolucje? Upss, chyba wpadłeś kolego, teraz zaprzeczyłeś samej ewolucji.

  Przeczytaj mój cytat (sama go zamieściłaś) powoli i dokładnie. Bardzo dokładne. Nie zaprzeczyłem sobie, a zwyczajnie powiązałem fakty wynikające z obserwacji z twoją koncepcją Boga, wykazując dziury w niej.

  Dobrze wiesz że Bóg to Bóg i w ziemskie pogaduchy filozoficzne o ewolucji się nie bawi, gdyż tworzy od razu doskonałe stworzenie jak i wszystko,

  Heh… nie:) ale to wyższa filozofia.

  a tym tekstem poparłeś kreacjonizm, ba samo istnienie Boga 🙂

  Quote minig – często wykorzystywany przez kreacjonistów (np. w opisywanej przeze mnie książeczka Świadków Jehowy). Polega to na wyrywaniu z pojedynczych wypowiedzi z kontekstu, tak aby nadawać im nowy sens, dokładnie właśnie chcesz to zrobić.

  Wątpię że miał to być kompromis, zbyt zaawansowany jesteś w tym co tam masz w głowie, po prostu wiem bardzo dobrze że ewolucjoniści z braku dowodów szybko uciekają z pola bitwy, gdyż argumentów żadnych, opierają się tylko na jakiś tam książeczkach pisanych przez dziwaków, gdy tylko czegoś nie wiedzą (…)

  Najzabawniejsze jest to, że mogę zamienić w tym tekście słowa “ewolucja” i “kreacja”, a nie straci on na znaczeniu.

  Zawsze są taaaacy mądrzy, a jak by się spytać o coś konkretnego

  Już to pisałem nie raz: napisałem to już!

  Nie szantażuj, (…)

  Tutaj wróciłaś do swojego infantylnego stylu…

  Jak tu dyskutować z ateistą ewolucjonistą

  Po raz kolejny wykazujesz ignorancję i brak wiedzy o rzeczach jakich piszesz. Nie wiele wiesz o teorii ewolucji (pytasz głupio o dowody), o Dawkinsie (nie znasz jego książek), czy o mnie (uważasz mnie za ateistę). Bardzo żałosne są twoje próby odbiegnięcie od tematu przez odwoływanie się do swojej płci. I jeszcze zaprzeczasz sama sobie bawiąc się w psychologa (a podobno nimi gardzisz). Jeśli usunę twoje komentarze, to znaczy, że nie spełniają one i tak nie wysokich standardów wypowiedzi, możesz więc winić siebie (dla przykładu – patrz nieco wyżej – jeden z Twoich poprzedników silnie próbował mi wykazać, że ewolucja to spisek masonów, którzy chcą przekształcić się w bogów – też lubił widać Hovinda).

  Like

 11. Sigvatr.Ta teoria przypomina mi czasy gdy twierdzono,że papierosy nie szkodzą zdrowiu.
  Komuś po prostu zależy,by to science fiction było odbierane jako rzeczywistość.

  Like

 12. Bardzo podoba mi się twoje porównanie Kaka, dziękuję ci za nie. Jeśli pozwolisz chciałbym go przedstawić wyraźniej co dla niektórych.

  Oto mamy fakt, naukowo udowodniony: papierosy szkodzą (nasza ewolucja). Grupka ludzi forsuje jednak swoją własna wyimaginowaną hipotezę, jakoby papierosy nie szkodziły (u nas: nie było/ma ewolucji), głównie dla własnego interesu (religii). Hipoteza ta oczywiście nie może zostać udowodniona, ale jednak ludzie w to wierzą, bo albo już są uzależnieni (wyznawcami), albo nie chce im się myśleć (wierzą). Bardzo trafne porównanie.

  PS. wydaje mi się, że tutaj bardziej adekwatne było by fantasy, SF, to jednak bardziej pytania o przyszłość niż o przeszłość. A to takie moje własne dywagacje.

  Tym pozytywnym akcentem chyba zamknę ten wątek dla gości, dzięki temu będą mogły być kolejne notki, a nie powtarzanie ciągle tego samego w komentarzach pod tą. Może kolejny kreacjonista na tapetę?

  Like

Comments are closed.