Kolejny dowód na istnienie Boga?

No, albo wprost przeciwnie, zależy jak na to patrzeć. Całkiem niedawno mieliśmy w Polsce cud (religijny). Niektórzy pewnie pamiętają – Sokółka. Ilekroć widzę takie cuda i wiernych, którzy go zupełności nie kwestionują, zastanawia mnie jak by zareagowali, gdyby uświadomili sobie, że cuda występują w każdej religii. Akurat dzisiaj miałem okazję dowiedzieć o małym Alim Yakubovowie.

O co chodzi? Na skórze tego 9 miesięcznego chłopca co tydzień pojawiają się wersety z Koranu (potem znikają). W Rosyjskim programie informacyjnym prezenterka zapewniała, że dziecko zostało zbadane przez wielu lekarzy, kapłanów (nie podano, której religii), którzy nie potrafią wyjaśnić tego fenomenu. Jedno jest pewne: około 2000 ludzi codziennie pielgrzymuje do domu chłopca, przerobionego na małą kapliczkę tego zjawiska, całkowicie wierząc w działanie boskiej mocy (w tym przypadku Allaha).

Rzecz jasna, podobnie, jak w przypadku “Cudu w Sokółce”, jak i tu istnieje proste wytłumaczenie: napisy rysowane są na skórze chłopca, prawdopodobnie przez jego rodziców, za pomocą jakiegoś środka na który mały jest uczulony.

Kiedy przegląda się komentarze do filmów odnośnie “Cudu w Sokółce” widzi się podział na “zwolenników” i “przeciwników”. Na filmie z WP o Alim widać tylko “przeciwników”. Ciekawe, czy nasi rodzimi wierzący nie interesują się islamskimi cudami? Ewentualnie nie byłem w stanie rozpoznać ich komentarzy wśród komentarzy tych, którzy są sceptyczni wobec wszelakich cudów. No cóż, szkoda, że na Joggerze nie ma silnie wierzących w sokółczy cud, chętnie poznałbym ich opinię. Na podstawie:

4 thoughts on “Kolejny dowód na istnienie Boga?

  1. Od zarania dziejów tam gdzie nie sięgał ludzki rozum wymyślano różne bzdury i bajania, których podstawą jest tylko wiara. Nauka nieustannie idzie do przodu, dlatego też jestem przekonany, iż z czasem zwolennicy TE będą odpowiadać na pytania zwolenników TKr zamykając im usta.

    Like

  2. dlatego też jestem przekonany, iż z czasem zwolennicy TE będą odpowiadać na pytania zwolenników TKr zamykając im usta.

    Obawiam się, że to się nigdy nie stanie, bo przecież już dziś wiemy na pewno, że ewolucja miała miejsce. A mimo to kreacjoniści zwyczajnie ignorują fakty i dalej żyją w swojej zakłamanej rzeczywistości.

    Like

Comments are closed.