Dzisiaj 13 grudnia

Minęła już całkiem spora część dnia. Od rana na WP.pl, czy Onet.pl można poczytać, czy to Jaruzelskim, czy o Kwaśniewskim, czym kimś innym komentującym kolejną rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Na gazeta.pl, jest to niewątpliwie temat dnia, podczas gdy na innych portalach, to raczej dodatek, trochę gubiący się wśród innych newsów.

Tym czasem na Joggerze raczej nikt nic nie napisał (zdaję się będę jedyny). Być może dlatego, że w większość z nas jest osobami młodymi, które nie pamiętają tych czasów (np. ja). Może po prostu jest już historia zamknięta (niestety nie). Ja osobiście nie widzę w tej ciszy nic złego, historię trzeba pamiętać, a nie nią żyć.

11 thoughts on “Dzisiaj 13 grudnia

 1. @Paulo:
  Podejrzewam, że jak będzie jego pogrzeb, to gruchnie wielka debata np. “bohater, czy zdrajca”. Ale ten temat będzie ożywał co roku, dopóki istnieją ludzie (i których zdanie się jakoś liczy, np. politycy) jakoś związani z tym czasem.

  @Katafrakt:

  A może z innego, jakże prozaicznego, powodu – po co pisać o tym na joggerze?

  Właśnie o to mi chodzi.

  AFAIK to nie serwis newsowo-publicystyczny tylko blogowy.

  No właśnie, każdy może napisać, co mu tam na wątrobie leży. Ja tylko zauważyłem, że nikt nie uznał dzisiejszego dnia za wartego spisania – i to akurat postanowiłem napisać.

  Like

 2. Ok, szanuję to. Natomiast ja nie czuję potrzeby, żeby 24.12 ktoś napisał na joggerze, że dziś jest wigilia, ani nic takiego. Nie widzę po prostu potrzeby pisania (szczególnie na głównej) o rzeczach oczywistych.

  Like

 3. Czy oczywistych? Moim zdaniem można pisać 24.12 o Wigilii, mimo tego, że jest to oczywiste. Bo, np. z okazji tej Wigilii ktoś postanowił się podzielić swoimi przemyśleniami, bo chce złożyć życzenia, wolno mu. Tak samo jak nie miałbym nic przeciwko, jeśli ktoś napisałby o tym 13 grudnia (w końcu sam o tym napisałem…).
  To trochę tak, jak – nie dawno mieliśmy próbkę – sporo osób pisało swoje recenzje pewnego systemu na W, czy przeglądarki na C (swoją drogą, moja jest w szkicach;P). niby można powiedzieć: no ludzie ileż można?!

  Like

 4. Jak wszyscy o czymś piszą – źle, bo na joggerze tylko o jednym.
  Jak nikt nie pisze – też źle, bo zaraz analiza, czy nikt nie pamięta, czy może nikt nie wie?

  Like

 5. Jak wszyscy o czymś piszą – źle, bo na joggerze tylko o jednym.

  Ano źle… nudno zwyczajnie.

  Jak nikt nie pisze – też źle, bo zaraz analiza, czy nikt nie pamięta, czy może nikt nie wie?

  Nie, to tylko temat do opisania i analizy :]
  Swoją drogą, 1 grudnia był dzień AIDS, jak ktoś chce, może spokojnie pisać o barku notek o nim za rok:) Jak dobrze poszukać, to chyba w każdy dzień coś znajdziesz.

  Like

Comments are closed.