Pierwsze chwile z Firefoksem 3.6

Nosz… nie działa połowa zainstalowanych u mnie rozszerzeń, w tym i gesty (All-in-One Gestures). Skórka programu wróciła do pierwotnego wyglądu (nie używałem motywów, ale z nich też połowa jest za stara). Na plus to niewątpliwie szybsze działanie przeglądarki oraz mniejsze zużycie pamięci (choć z tym przyznam, to bardziej na oko oceniam).

Werdykt: przez zmianą warto zajrzeć, czy przydatne nam rozszerzenia będą działać. Jeśli nie, trzeba albo przez jakiś czas ich nie używać, albo poczekać z update’em. Zapewne za parę dni jakoś wszystko się ułoży.

12 thoughts on “Pierwsze chwile z Firefoksem 3.6

 1. Kolejne zmiany jakie zauważyłem:
  – zmieniona zasada otwierania linków w nowych kartach z danej – teraz działa to jak w Google Chrome
  – zmieniono “Właściwości” obrazków na “Wyświetl informację o obrazku”, która ma więcej możliwości, wyświetla wszystkie obrazki ze strony.

  Like

 2. zmieniona zasada otwierania linków w nowych kartach z danej – teraz działa to jak w Google Chrome

  No, wreszcie to do stabilnych wprowadzili.

  A to, że jak zaznaczasz coś, co jest adresem URL, ale nie jest hiperlinkiem to w menu kontekstowym masz “open link in net tab” i “open link” też już jest?

  Like

 3. A to, że jak zaznaczasz coś, co jest adresem URL, ale nie jest hiperlinkiem to w menu kontekstowym masz “open link in net tab” i “open link” też już jest?

  Nie. Właśnie sprawdziłem. Ja sam używam rozszerzenia Text Link (oczywiście, w tej chwili go wyłączyłem), pozwala np. uruchamiać takie linki za pomocą dwukliku.

  Like

 4. wlacz sobie ignorowanie kompatybilnosci dodatkow:
  about:config -> dodaj ustawienie typu -> wartosc logiczna -> extensions.checkCompatibility.3.6 i ustaw na false
  te z dodatkow, ktore dzialaly pod 3.5 w zasadzie na bank beda pod 3.6 dzialaly, nie ma tu az takich zmian 😉

  Like

 5. Refresh: dzięki, wydaje się wszystko działać – z gestów zniknął co prawda czerwony ślad, ale one same działają:P

  Marcin: możesz zastosować poradę Refresha
  Co do tytułu, to chyba jako wyraz obcojęzyczny nie powinien być w ogóle odmieniany… ale w zasadzie cały czas to robię, więc chyba zaraz zmienię.

  Like

 6. Poprawiłem, poprawiłem – dzięki, miałem wątpliwości.

  Do rozszerzeń, to np. w Sage (obsługuje RSS) nie wyświetlają mi pogrubione kanały, jakie mają nowe linki, choć są oczywiście wykrywane zmiany. Chyba w nowym FX zmienili jakoś sposoby rysowania po formach.

  Like

 7. Nie ma sprawy, to bardzo często spotykany błąd. Najlepiej przeczytać sobie takie zdanie na głos i zastanowić się jakby brzmiało, gdybyś powiedział “wszedłem na Jogger i na Facebook, ale fajnie było tylko na Blip”.:)

  Like

 8. FireGesturesJuż całkiem sporo (większość – przynajmniej z mojej perspektywy) dodatków do Firefoksa zostało ulepszonych do wymagań wersji 3.6. Zostało wciąż parę niereformowalnych, ale kilka z nich już zmieniłem sobie na alternatywy (plusy dużej b[…]

  Like

Comments are closed.