FireGestures

Już całkiem sporo (większość – przynajmniej z mojej perspektywy) dodatków do Firefoksa zostało ulepszonych do wymagań wersji 3.6. Zostało wciąż parę niereformowalnych, ale kilka z nich już zmieniłem sobie na alternatywy (plusy dużej bazy dodatków).

Taką właśnie zmianą, jest przejście z All-in-One Gestures na wymienione w tytule rozszerzenie FireGestures. I jestem z tej zmiany szczerze zadowolony. Nie tylko działa, ale także wypatrzyłem w nowej zabawce opcje zdefiniowania własnych skryptów pod gesty (ciekawe, czy kiedyś się skuszę…).

8 thoughts on “FireGestures

 1. Do tej pory nie korzystałem z żadnych gestów. Zmieniłem zdaniem po tym, co przeczytałem powyżej. Teraz, w zależności od tego, na co mam ochotę (czyt. do czego dosięgam – myszki, czy klawiatury), korzystam ze skrótów Vimperatora, lub gestów FireGestures ;]

  Like

 2. Vimperatora kiedyś próbowałem, ale (choć vim używam chętnie) to jednak wyłączyłem go w końcu, ale kto wie, może kiedyś włączę raz jeszcze.

  Like

 3. @Sigvatr: Ja do Vimperatora namawiać nie będę. Ja się do niego tak mocno przyzwyczaiłem, że mam problemy z obsługą przeglądarek nie posiadających go. To irytujące, gdy zamiast wciśnięcia “o” i wpisania adresu zauważam, że przeglądarka nie rozpoznaje moich intencji ;]

  Tak właściwie to na co dzień korzystam jedynie z “o” (przejście do wskazanego adresu WWW), “t” (to co “o” tylko w nowej karcie), “d” (zamknięcie karty) oraz spacji (przewinięcie strony w dół, z shiftem w górę).

  Like

 4. Nie musisz, sam się zdecyduje. Nie pamiętam w sumie czemu go porzuciłem, ale chodziło chyba o jakiś szczegół… Co do spacji działa ona i bez Vimimperatora.

  Like

 5. Zal: U mnie tak samo, zależy gdzie mam bliżej rękę. Przez jakiś czas próbowałem usunąć Vimperatora, to chodziłem wkurzony, bo przeglądarka nie wiedziała o co mi chodzi z klawiszem y (yank). Później tak samo z gestami myszy, dopóki nie chciałem cofnąć strony. 😉

  Like

 6. Barthalion: no w lewo gest:) Tak chyba wszędzie jest.
  Używanie gestów w przeglądarce ma tą zaletę, że rękę zwykle mamy wtedy na gryzoniu. Można czytać stronę, przesuwając spacją, ale kilkanie po niej już jest wtedy mocno utrudnione, zwykle jest za dużo jest linków, żeby można je było tabem przejechać. No i są też elementy ‘klikowalne’ odporne na tab.

  Like

Comments are closed.