Gdzie jest mój thunderbirdowy profil?

Jeśli ktoś chce bawić się we wspólny, międzysystemowy profil, to być może powinien wiedzieć, że w Windows 7, jego katalog jest nieco zamaskowany. Już tłumaczę.

Pierwotnie zakładałem, że szukany przeze mnie folder znajduje się pod ścieżką: C:\Users\<nazwa_użytkownika>\AppData\Local\Thunderbird\Profiles (w domyślnych ustawieniach zarówno systemu, jak i Thunderbirda). Pomijając tutaj obecność w systemie pustych katalogów takich jak np. Documents and Settings, czy Application Data w katalogu użytkownika, które pewnie są jakaś efektem kompatybilności wstecznej, to odnaleziony profil nie był tym czym chciałem. Owszem były tam pliki ustawień, ale nie było w nich konfiguracji kont, czy ściągniętej poczty.

To czego szukałem znalazłem obok: C:\Users\<nazwa_uzytkownika>\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles. Gdybym to wiedział, oszczędził bym trochę czasu i sporo nerwów. Nie wiem, czemu mam rozdwojone te katalogi, ale warto chyba liczyć się z tą ewentualnością. A przy okazji: ścieżkę lokalną danego konta w programie Thunderbird można sprawdzić np. w sekcji Konfiguracja serwera.

8 thoughts on “Gdzie jest mój thunderbirdowy profil?

 1. Przecież to normalne, że aplikacje zapisują dane do …\AppData\Roaming – tam się znajduje %AppData%, gdzie zazwyczaj aplikacje zapisują swoje ustawienia (czasem lepiej korzystać ze zmiennych środowiskowych ;p)

  Like

 2. Kubz: po pierwsze, to nie jest normalne, bo w AppData\Local też znajduje się katalog Thunderbirda, a po drugie, nie masz dostępu do zmiennych środowiskowych z poziomu innego systemu.

  Like

 3. W Firefoksie jest tak, ze w lokal znajdują się dane, które powinny być tylko lokalnie, np. cache przeglądarki, natomiast reszta jest w Roaming, które może być składnikiem tzw. profilu mobilnego (ładowanego z serwera). Pewnie tutaj jest podobnie.

  Like

 4. Ktos: no niby tak, ale i tak te katalogi profilu były całkiem zdublowane.
  W każdym razie dla mnie to nowość, jako, że był to pierwszy ‘bardziej techniczny’ kontakt z Windows 7.

  Like

Comments are closed.