Igranie z chmurami na polskim niebie?

Wydawać by się mogło, że Biuro Prasowe Jasnej Góry to poważna instytucja. Największy obiekt pielgrzymek w Polsce, czy też może jeden z większych, w każdym razie – to zobowiązuje. Widać jednak nie całkiem. Ot wspominana “redakcja” pozwoliła sobie na upublicznienie tekstu na temat teorii spiskowej, znanej jako Chemtrails, która miała być jakoby wytłumaczeniem częstych w dniach ostatnich opadów deszczu na terenie naszego kraju.

Żeby było zabawniej, samo pojęcie Chemtrails pojawia się w artykule, autor nie pofatygował się nawet o pobieżne zbadanie jego znaczenia, choćby na Wiki. Nie zraziły go też mizerne dowody i nagłą powszechną znajomość wszystkich tych ludzi na temat lotnictwa i pogody. Opublikował swoje rewelacje i zażądał reakcji. Ale mogło być gorzej: opady mógł spowodować Szatan, a w ramach walki z nim należałoby wesprzeć klasztor sutym datkiem…

Na podstawie oryginalnego tekstu pt. Igranie z chmurami na polskim niebie? oraz Pytania z Jasnej Góry. Czy powodzie w Polsce powodują tajemnicze samoloty?. Opinia naukowca na temat: artykuł z gazeta.pl – w skrócie: bzdura.

22 thoughts on “Igranie z chmurami na polskim niebie?

 1. Stanisław Tomoń – rzecznik prasowy Jasnej Góry.

  O kurczę, czyli według niego nie tylko już ktoś ma dostęp cloud seeding z prawdziwego zdarzenia, ale również stosuje je na masową skalę w okolicach Polski? Ostro 😀

  Już nie wspomnę o tym, że samą obecność samolotów oraz to, jakiego są pochodzenia dałoby się sprawdzić stosunkowo szybko.

  Like

 2. Teorie spiskowe i religijnosc czesto ida w parze. Podnieta dla wiary w spisek jest niezwykle miejsce jakie odnajduja dla siebie zwolennicy takowych teorii. Nie tylko sa otruwani/podgladani/manipulowani ale co wiecej sa oklamywani co do tego, caly swiat jest oklamywany, a im sie udalo to klamstwo ujrzec i ujawnic. Kliniczne objawy zespolu paranoicznego na poziomie strawnym dla dyskusji publicznej, ktora ma ogromna temperature i krotka pamiec. Kto dzis jeszcze pamieta, ze zaledwie kilka miesiecy temu straszono nas planowana przez WHO depopulacja za pomoca zatrutych szczepionek? Albo wojna swiatowa i zaglada ekonomiczna bo jakiemus wrozkowi udalo sie przeczytac w gazecie o nadchodzacym kryzysie. Z nowych i oryginalnych teorii spiskowych koneserom moge polecic – Lady Gaga, the Illuminati Puppet, tak, pora to zauwazyc, pop-kultura jest o kontroli umyslu LOL.

  W przypadku chemtrailsow, podobnie jak bylo z UFO i Lady GaGa, naturalnie istniejace zjawisko zostalo opatrzone spiskowym wyjasnieniem. Co oczywiscie dowodzi iz wyjasnienie jest wiarygodne. Co tam globalne ocieplenie, wiadomo – naukowcom sie pomylilo. Ze rzady spiskuja i manipuluja pogoda ku swiatowej zagladzie to jest bardziej wiarygodne.

  To jest ten sam poziom dowodzenia i wiarygodnosci jak w stwierdzeniu iz skoro swiat istnieje dowodzi to niechybnie iz zostal stworzony.

  Like

 3. jaka bzdura okrutna xD
  rzecznik prasowy powinien dostać za takie coś co najmniej służbową naganę i pojazd po pensji/premiach IMHO

  nawet nie chce mi się tego czytać, żeby jakkolwiek się wypowiedzić w temacie ;]

  bazsens – tyle dodam od siebie

  @Sigvart: ty to masz upodobania w doborze tekstów i zdarzeń o których piszesz. nie powiem że nie… xD

  Like

 4. Już nie wspomnę o tym, że samą obecność samolotów oraz to, jakiego są pochodzenia dałoby się sprawdzić stosunkowo szybko.

  Teorie spiskowe rozprzestrzeniają się dzięki temu, że mało kto to robi.

  Teorie spiskowe i religijnosc czesto ida w parze.

  Osobiście nie posunął bym się do takiego wniosku.

  Powinni się zaopatrzyć w takie coś:
  http://www.tvn24.pl/12694,1557234,0,1,w-pekinie-rozpedza-chmury-pociskami,wiadomosc.html

  W Rosji, nad Moskwą, przed paradami rządowymi tak robią, tylko to podobno droga zabawa.

  @Sigvart: ty to masz upodobania w doborze tekstów i zdarzeń o których piszesz. nie powiem że nie… xD

  Przestałem od pewnego czasu odwiedzać różne portale itd… No na te ostatnie trafiam przypadkowo, albo zostały mi one przysłane. Czasem się też cenzuruję 🙂

  Like

 5. Teorie spiskowe i religijnosc czesto ida w parze.

  Hmmm.. dziwne… brzmi jak cytat z zaspanego Zala ;]

  Czasem się też cenzuruję 🙂

  Nie ma co się cenzurować, tylko myśleć samodzielnie, i cenzurować treści przychodzące. Z takiego założenia wyszli ci wszyscy, co np. captcha stosują, i ośmielę się stwierdzić, że jest to uzasadnione ;P

  Like

 6. “Co więcej, na zdjęciach wykonywanych w maksymalnych zbliżeniach przez teleobiektywy a nawet przez użyty astro-teleobiektyw widać dokładnie i wyraźnie, że faktycznie… to nie mogą być samolotowe smugi kondensacyjne! W świetle przeglądanego materiału filmowo-fotograficznego można twierdzić, że powstające smugi nie są normalnym efektem pracy działania silników samolotowych. Zdaniem wielu osób to, co pojawia się na niebie – owszem – jest czymś, co powstaje jako widoczny ‘ślad’ po przelatujących samolotach, lecz jest jednak nadto także dobrze widocznym śladem czegoś, co przez te samoloty jest w powietrzu… rozpowszechniane! ”

  To jest mój ulubiony fragment 😀 Uwielbiam takie “to nie mogą być samolotowe smugi kondensacyjne!” wypisywane przez ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o czym piszą. No, chyba, że fizyka, meteorologia, czy jakaś inżynieria lotnicza to kanon wykształcenia seminaryjnego, a ojcowie Paulini mają w klasztorze laboratorium i obserwatorium z atro-teleobiektywami…

  Like

 7. To wiadomo, ale te wykrzykniki i te wszystkie “to oczywiste, że…” strasznie mnie bawią 😉 Okazuje się, że wystarczy skończyć seminarium, żeby wszystko co dzieje się wokół było oczywiste.

  Like

 8. Ale mało t ojest takich ludzi? 😉 Wystarczy poprzeglądać co bardziej popularne fora, aby stwierdzić, że skończenie zawodówki albo liceum daje absolutną i ostateczną wiedzę w każdym temacie.

  Like

 9. a ch..olera wie co on tam skończył. wyszukasz na goldenlajnie – to się dowiesz ;P [co za bzdura straszna! nie mogę z tego tematu xDD]

  Like

 10. Niestety krótkie googlanie sugeruje, że ojciec Stanisław nawet jeśli posiada doktorat z fizyki atmosfery i wcześniej pracował w NASA, to nie chwali się tym w Internecie…

  Like

 11. Teorie spiskowe i religijnosc czesto ida w parze.

  Osobiście nie posunął bym się do takiego wniosku.

  Najpopularniejsza teoria spiskowa jest jak najbardziej zwiazany z religia kreacjonizm – wymaga uznania iz nauka jest narzedziem ateistycznego spisku przeciwko twierdzeniom religii. Ewolucjonizm ma byc trwajacym od czasow Darwina zamachem na religijne spoleczenstwo. Z religijnych rozglosni pochodza oskarzenia iz Polska rzadza Zydzi/masoni/whoever – czy nie jest tu mowa o antyrzymskokatolickim spisku?

  Madrosc BOFH-a mowi iz paranoja nie jest przekonanie ze wszyscy sa przeciwko tobie – to nie paranoja ale oczywistosc. Paranoja jest natomiast przekonanie iz sa w zmowie. Teoria tej zmowy stanowi sedno teorii spiskowej i jest oczywista dla ludzi religijnych.

  The 5 characteristics of scientific denialism – wszystkie te punkty wykorzystywane sa rowniez przez religie. To co laczy teorie spiskowe, a w kazdym razie ich zagorzalych wielbicieli z religijnoscia jest latwosc w zawieszeniu takich slow jak “nie wiem”, “watpie”. Kazdy argument popierajacy teorie jest wiarygodny nawet najdziwniejszy i nawet sprzeczny z innymi uzywanymi argumentami. Przeklejanie mobilizujacych tesktow, oddanie zwyczajnego sceptycyzmu pewnej globalnej wizji i pewnosc siebie wykraczajaca daleko poza granice kompetencji – i sadze ze jeszcze pare innych wspolnych elementow by sie znalazlo.

  Nie chodzi mi o to, ze teorie spiskowe i religie to jedno (sa do siebie podobne, ale roznia sie istota). Rzecz w tym, ze wykorzystuja podobne wlasciwosci umyslu, podobne zachowania. Niektore teorie spiskowe moga sie przeksztalcic w religie: istnieja juz kulty UFO, taki potencjal ma paleoastronautyka, no a czy kult Johna Fruma nie wyrosl na teorii spiskowej?

  Like

 12. @KKO:

  http://www.youtube.com/watch?v=P3eKGFAxmJA&feature=related (minuta 1:30 i dalej)

  Obejrzałem to. Facet nagrywa samolot lecący przez chmury. Ślad pozostawiony przez samolot raz jest zasłaniany przez chmurę, a innym razem nie. Stąd to wrażenie “włączony/wyłączony”. Wymagałoby też sprawdzenia, czy powietrze przez które leci jest jednolite w całym kanale powietrznym po którym samolot się porusza (zapewne nie jest).

  W ogólności – ktoś ma tutaj urojenia. Zabawa z chmurami, cloud seeding itp. są możliwe do wykonania, ale cholernie trudne i drogie w realizacji, a efekty są stosunkowo mizerne. Nie będzie tego robił każdy kolejny samolot, który widzisz na niebie.

  Like

 13. @ Zal

  Tylko, że chmury są rozwiane i nic nie zasłaniają, także przelatującego samolotu, chyba że to są selektywne chmury które zasłaniają tylko smugę. Na zbliżeniach widać, że po prostu samolot przestaje za sobą zostawiać ślad a chyba nie sądzisz że wyłącza co chwila wszystkie silniki. A propos gęstości powietrza, to się musisz zdecydować, albo ślad zasłoniły chmury albo nie. Ponadto powiedz z ręką na sercu czy widziałeś kiedyś takie smugi kondensacyjne? Ciekawe co skłania Cię do szukania tak fantastycznych wyjaśnień ???
  Żal.
  PS. na innych filmach, samoloty na bezchmurnym niebie mają te same problemy…
  Polecam jeszcze ten film: chemtrail s contrail.

  Możesz mówić że lecą na różnej wysokości (choć nie mam takiego wrażenia). Ale nie możesz pamiętać że widziałeś takie niebo w dzieciństwie. Pokaż mi jedną fotografię s lat 70-tych lub 80-tych z takimi śladami…

  Like

 14. @ Zal
  Jeszcze obejrzyj sobie ten póki go nie zablokują poprzez zgłoszenie roszczeń , jak to się stało u na innym kanale.

  Like

 15. KKO: amatorskie filmiki, ludzi, którzy w zasadzie nie tylko nie znają się na tym o czym mówią, ale i nawet nie zadają podstawowego pytania: czy jest możliwe inne wyjaśnienie.

  I nie dubluj postów.

  Like

Comments are closed.