Koniec świata już nawet nie za dwa lata…

Ale 21 maja 2011 roku – to będzie za jakieś 8 miesięcy? Skąd to wiem? A dostałem właśnie wiadomość z linkiem do artykułu “Nowa data końca świata. “Ogień nas zniszczy””.

W skrócie: chrześcijanie, nie-Świadkowie Jehowy sprytnie wyliczyli dokładną datę zagłady ludzkości bazując na …Biblii (śmiać mam się, czy płakać?). Ta organizacja (sekta?) Family Radio, twierdzi, że jedynym jej celem jest poinformowanie jak największej liczby ludzi o zbliżającym się końcu świata oraz nawołuje do modlitwy do Boga i szczerego żalu za popełnione grzechy.

Słyszałem kiedyś o “Family Frost”, ale to chyba nie to. Zacząłem więc szukać (fraza: “family radio cult”) i pierwszy link zaprezentował mi pewną ciekawostkę. Otóż założyciel “Family Radio” – Harold Campingnie po raz pierwszy przewidział apokalipsę. Poprzednia miała się wydarzyć 6 września 1994 roku.

Nie napiszę, żeby mnie to zaskoczyło. Dziwi mnie natomiast fakt, że zawsze trafią się jacyś ludzie skłonni w wierzyć w takie przepowiadanki. Przecież nawet sama Biblia twierdzi, że nikt nie pozna daty końca świata, jeśli nawet już ktoś wierzy, że jest to coś więcej niż zbiór kartek zapisanych przez ludzi dla ich własnych interesów.

7 thoughts on “Koniec świata już nawet nie za dwa lata…

 1. Jest mozliwosc ze tym razem rzeczywiscie koniec swiata nastapi. Jak zauwaza Joanna Senyszyn – Dar Trzech Króli Sejm RP 24 września decydujac o wprowadzeniu kolejnego dnia wolnego od pracy w dniu swieta tzw Trzech Kroli… zlamal konkordat. A konkretnie art 9 punkt 2 ktory mowi, ze “Rozszerzenie powyższego wykazu może nastąpić po porozumieniu Układających się Stron.” powyzszego wykazu czyli zawartej w konkordacie listy dni wolnych w swieta rzymsko-katolickie: KONKORDAT między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską.

  Mozna by sie tym zmartwic, bo w koncu koniec swiata to nie przelewki, ale jak mowi starozytna madrosc ludowa “Always Look On the Bright Side of Life”. A koniec swiata oznacza skuteczna delegalizacje SLD.

  Like

 2. Kurczaki, 21 maja… ominie mnie rodzinna, czyjaś urodzinowa zabawa : o(, a tak poważnie to chyba potrzeba sławy lub/i pieniędzy czyni z ludzi kłamliwe bestie, żerujące na naiwnych, w tym przypadku chyba bardzo łatwowiernych. Takie sensacje tworzą okazje do następnego dowcipkowania przez innych „przewidujących” i porównywania chociażby do polityki czy innych wydarzeń. Nawet samo pisanie o tym i czytanie tego jest dla wielu tak rozkoszne… Zapotrzebowanie jest, więc zabawa sama się nakręca i wydaje się jakby ciekawiej przez to było ludziom. Szkoda, że większość smakuje takie formy rozrywek i ma z tego tak płytkie uciechy, ale to już nie moja sprawa. Mnie jedynie jest to obojętne, a wiem, że poniektórych to już dawno znudziło.

  Wciąż tylko zadziwiają informacje o liczbach ludzi oczekujących końca świata. Jakby im nie wystarczał koniec ich własnego. Jednakże pamiętając, że ludzie często nie potrafią wyciągać wniosków z historii… jest jak jest. I właściwie to bardziej od końca świata jest dla mnie przerażające i niszczące ludzkość.

  Pozdrawiam

  Like

 3. Ciekawe jest to, ze ideologia owej grupy wolontariuszy stwierdza, że ich prawda nieteologiczna jest prawdziwsza niż prawda kościołów, które już dawno (rzekomo) przestały być bożymi. Grupa ta twierdzi, że Jezus dokładnie podaje datę tylko dla tych, którzy są bardziej duchowo oświeceni. A więc słowa Jezusa powinny brzmieć “o tym dniu nie wie nikt (…) tylko lepiej oświeceni będą wiedzieć” he he… Poza tym bardzo kosmiczną nauka jest u nich, że Jezus zbawił świat za nim się w ogóle pojawił grzech… Tak pojmowany Jezus jest jakby podróżnikiem w wehikule czasu bo pokazuje się on kilkukrotnie wszędzie tam gdzie są ludzie i tylko po to aby im zademonstrować jak ich zbawia ponownie… he he to jest dość osobliwa logicznie historyjka o zbawieniu…..

  Like

 4. Witam Wszystkich serdecznie,

  Fajnie, że poruszyliście ten temat.

  Drogi keera, jeśli już powołujesz się na Biblię (“o tym dniu nie wie nikt (…) tylko lepiej oświeceni będą wiedzieć”), to dobrze sprawdź fakty. Przekonasz się, że Biblia rzeczywiście tak mówi. Sprawdź w Księdze Daniela 12:4 i Daniela 12:9-10. Czy to nie zaskakujące?

  Co do kosmicznej nauki o zbawieniu, to można sprawdzić na przykład tu:

  I będą się jej kłaniać wszyscy mieszkający na ziemi, których imiona nie są napisane w księgach żywota Baranka zabitego od założenia świata. Objawienie 13:8

  Biblia sama stwierdza, że wtedy został on zabity. Co nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę Hebrajczyków 4:3 i Efezjan 1:4.

  Drogi gospodarzu bloga, niekoniecznie to, co pisze się o ludziach w internecie jest prawdą, zwłaszcza jeśli są to ludzie, którzy głoszą rzeczy przez ogół uważane za bzdury lub rzeczy kontrowersyjne. I zwłaszcza, jeśli wiadomości bierzesz z pierwszego z brzegu linku.

  Family Radio nie jest sektą, nie ma żadnych członków, i nie jest związane z żadnym związkiem wyznaniowym, a już na pewno nie ze Świadkami Jehowy. To radiostacja prowadzona przez niezrzeszonych ludzi, którzy usiłują podzielić się tym, czego dowiedzieli się z Biblii a Harold Camping, założyciel radia, jest wolontariuszem, który nie jest wynagradzany za swoją pracę.

  Nie jest też prawdą, że już raz przewidział koniec świata. Tak złośliwi piszą o jego książce „1994?”, w której rzekomo przewidział jego datę. Jednak w książce tej stwierdził tylko, że według stanu jego wiedzy w tamtym czasie, wiele danych w Biblii wskazywało, że może to się wydarzyć w roku 1994, choć wyraźnie zastrzegł, że nie może być pewności. Już wtedy napisał też, że równie prawdopodobną datą może być rok 2011. A napisał to, gdyż tego dowiedział się z Biblii i, jak twierdzi, nie mógł się tym nie podzielić.

  Masz rację mówiąc, że isnieją różne przepowiadanki, w które ludzie wierzą. Co innego jednak przepowiadanki, które ludzie rzekomo otrzymują w sposób nadprzyrodzony lub za sprawą jasnowidztwa, a co innego informacje zaczerpnięte z Bożego Słowa.

  I tu chyba dochodzimy do sedna: to na ile kwestę 21 maja 2011 potraktuje się na serio jest pochodną tego na ile na serio traktuje się Biblię i na ile uważa się ją za nieomylne Słowo Boże nie podlegające dyskusji. Oczywistym jest, że jeśli jest ona dla kogoś, jak piszesz, „zbiorem kartek zapisanych przez ludzi dla ich własnych interesów” ten ktoś ziewnie i przełączy na inny kanał w TV. I na tym skończy się jego zainteresowanie sprawą. No może jeszcze pomyśli coś mało pochlebnego o autorach tych twierdzeń.

  Zamieszanie we współczesnym świecie chrześcijańskim wynika właśnie z takiego podejścia do Biblii – jest ona narzędziem interesu w rękach wielu. Stąd dziesiątki denominacji, odłamów, sekt i teologów zwalczających się na wzajem i przekonujących, że to właśnie oni są wysłannikami Boga.

  Zanim zatem wyda się wyrok na kogoś, dobrze jest sprawdzić u źródła i posłuchać i drugiej strony. Dość dobrym źródłem jest http://www.informacjaofamilyradio.net . Zawiera polskie tłumaczenia prawie wszystkich materiałów opublikowanych przez Campinga. Polecam zwłaszcza dwa: „To już prawie koniec!” (które mówi skąd w ogóle wzięła się ta data i zawiera wszystkie szczegóły na ten temat) i „Bogu niech będzie chwała” (gdzie jest również coś na temat ‘kosmicznej’ nauki o zbawieniu przed założeniem świata).

  Wszystkich serdecznie pozdrawiam i zachęcam do poszukiwań. 🙂

  Like

 5. Ciekawe jest to, ze ideologia owej grupy wolontariuszy stwierdza, że ich prawda nieteologiczna jest prawdziwsza niż prawda kościołów, które już dawno (rzekomo) przestały być bożymi.

  Klasyk, wszystkie wyznania odrywające się od głównego nurtu tak będą twierdzić. Tak było i będzie;)

  he he to jest dość osobliwa logicznie historyjka o zbawieniu…..

  Myślę, że w każdej doktrynie znajdzie się coś takiego.

  Czy to nie zaskakujące?

  Nie, tam wszystko można znaleźć, albo zinterpretować. Kiedy może jak ją tak dokładniej przeczytam zrobię sobie serię wydawniczą “Biblia poleca” (np. nie używanie Windowsa, IE … itd).

  Drogi gospodarzu bloga, niekoniecznie to, co pisze się o ludziach w internecie jest prawdą, zwłaszcza jeśli są to ludzie, którzy głoszą rzeczy przez ogół uważane za bzdury lub rzeczy kontrowersyjne. I zwłaszcza, jeśli wiadomości bierzesz z pierwszego z brzegu linku.

  Ten pierwszy link należy rozumieć jako “jest rzeczą znaną, to nie jest nic ukrytego, że”. Zajrzyj do wpisu na anglojęzycznej Wiki, obejrzyj też pierwszy link jaki znalazłem, nie jest blog jakiegoś tam frustrata wyrzuconego z organizacji.

  Family Radio nie jest sektą, nie ma żadnych członków, i nie jest związane z żadnym związkiem wyznaniowym, a już na pewno nie ze Świadkami Jehowy. T

  Napisałem przecież: nie-Świadkowie Jehowy. Nie analizowałem za bardzo struktury, czy sposobu finansowania tej organizacji. Tych wszystkich ludzi zdaje się łączyć wspólna koncepcja wiary i jeśli dobrze zrozumiałem, działają w opozycji do Kościoła Katolickiego. Skąd się biorą fundusze na ulotki? Czy na pewno wszystkie składki “wiernych” trafiają do drukarni?

  Tak złośliwi piszą o jego książce „1994?”

  Nie czytałem.

  Masz rację mówiąc, że isnieją różne przepowiadanki, w które ludzie wierzą. Co innego jednak przepowiadanki, które ludzie rzekomo otrzymują w sposób nadprzyrodzony lub za sprawą jasnowidztwa, a co innego informacje zaczerpnięte z Bożego Słowa.

  Twierdzenie, że Biblia jest Słowem Bożym, jest dla mnie bluźnierstwem i nie prawdą. Poczytaj nieco o tym jak powstała Biblia – ja sam napisałem o tym notkę.
  Tak po za tym, na podstawie Biblii już nie jeden raz przepowiedziano koniec świata, robił to np. Newton, albo znani nam Świadokowie.

  Polecam zwłaszcza dwa: „To już prawie koniec!”

  Mogę zajrzeć.

  Like

 6. Dziś jest koniec świataDowiedziałem się o tym wczoraj, zupełnie przypadkiem, a przecież sam jakiś czas temu o tym pisałem. To dziś. Dziś ma być początek Dni Kary i Pomsty poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Uwolniony zostanie Szatan, by omamić narody […]

  Like

Comments are closed.