W chmurach (2009)

Podobno najtrudniejsze w byciu szefem jest zwolnienie swojego pracownika. Konfrontacja twarzą w twarz, z kimś pewnie sympatycznym, kogo się zna, aby powiedzieć mu, że musi szukać nowej roboty, której zresztą pewnie i nie ma, nie jest rzeczą łatwą. Ryan Bingham (George Clooney) to wie, bo dzięki temu zarabia. Możesz wynająć jego firmę, jeśli akurat planujesz redukcję w swojej.

Jest trochę śmiesznie, jest poważnie, jest nieco romantycznie i jest zwariowanie. Nie jest to sztampowa, seryjna produkcja, wycelowana w okolice 14 lutego, czy innego święta. W zasadzie ciężko by zaszufladkować “W chmurach”. Ale to tak naprawdę dobrze świadczy o tym tytule.

Mógłbym tutaj opisywać, jak to bohater lubi latać samolotami, zbierać karty członkowskie, jak nie może i nie chce założyć rodziny. Albo o jego pracy, której ideę podważa pomysł młodej i ambitnej pracownicy. Nie warto, sami zobaczcie, bo warto poświęcić filmowi trochę czasu, jeśli akurat mamy ochotę na coś poważniejszego, ale i bez przesady. Polecam.

Linki