Krwawy diament (2006)

Omawiany tytuł wydaje się dobrą pozycją dla swojej połówki, kiedy nie ma się ochoty na kupno jej biżuterii wysadzanej diamentami. Zwłaszcza jak rzeczona nie ogranicza się jedynie do skrytych marzeń o jej posiadaniu. Terapia, można by powiedzieć, szokowa.

Czy jest więc “Krwawy diament”? To około dwugodzinny dramat, który gęsto przeplatają strzelaniny. Opowiada on historię Solomona Vandiego, rybaka ze Sri Lanki (grany przez Djimon Hounsou). Solomon zostaje rozdzielony od swojej rodziny, a los splata go z Danniem Archerem (Leonardo DiCaprio), byłym żołnierzem, najemnikiem, a obecnie szmuglerem diamentów. Towarzystwa dotrzymuje im też dziennikarka Maddy Bowen (Jennifer Connelly). Każde z nich szuka czegoś innego w tym ogarniętym chaosem konfliktu kraju.

Podsumowując: akcja, nieco polityki na wysokim szczeblu a także i w wersji mocno lokalnej, sprawiedliwość społeczna, wizja okropieństwa wojny i afrykańskie plenery. Jest happy end na końcu, ogląda się całkiem dobrze, nawet znajdzie się miejsce na chwilę zadumy. Na pewno nie jest to stratą czasu.

Linki

3 thoughts on “Krwawy diament (2006)

  1. Zgadzam, się, że przytoczone przez ciebie filmy są znacznie lepsze. Nie tylko jeśli chodzi o problematykę Afryki, ale również fabularnie. Ale “Krwawy diament” nie jest taki znowu zły, jeśli oczekujesz jednak tej akcji głównie (ja go tak oglądałem).

    Like

  2. To co pozostaje to na pewno “This is Africa”. To tam byly wciagniete do armii dzieci “masta of dizasta” i “you see me no more”? Jesli tak to dla tej perelki tez warto.
    Co do filmow dzis do obejrzenia o 23.00 na TVP Kultura Gra wstepna

    Like

Comments are closed.