TVP promuje satanizm

Nergal, lider grupy Behemot*, został jury w jakimś nowym programie muzycznym TVP, czy coś w ten deseń. W każdym razie coś takiego jak “Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy”* protestuje. Temu się oczywiście nie dziwię.

Dziwię się bardziej argumentacji jaką owi katolicy stosują. A i jeszcze może temu, że główny sprawca tego zamieszania w ogóle się zgodził na udział w takim przedsięwzięciu. Dotychczas wydawała mi się, że raczej stroni od popularnych środków przekazu, a zwłaszcza krajowych. Widać, cienko coś przędzie ostatnio.

Wracając do sprawy, krótkie podsumowanie argumentacji katolików: jako, że Nergal promuje satanizm, to od razu jest to zło i plugastwo. Złem jest przeciwstawianie się chrześcijaństwu i klerowi (to akurat jest najbliższe prawdy w przypadku lidera wspomnianego zespołu black metal). I rzekomo jako miałoby to być przeciw poczuciu tożsamości i wspólnoty narodowej. A to wszystko w ogóle jest sprzeczne z misją telewizji publicznej. I wiece co? okazało się, że faktycznie mamy w naszym kraju taki przepis! Z “Ustawy o radiofonii i telewizji” z dnia 29 grudnia 1992 roku (rozdz. 4, pkt. 2, 6):

respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki;

A już myślałem, że nic mnie nie zaskoczy w Polsce. W każdym razie, jak można przeczytać sobie, chociażby z nagłówków, biskupi w szloch, wołają coś o niepłaceniu abonamentu. Straszą zwycięstwem Lucyfera. Koledzy po fachu Nergala muszą mu nieźle zazdrościć pijaru*.

Cóż, wyda całość zakończyć jakimś rzeczowym podsumowaniem. Jako, że mamy wolność wyznania i ktoś chce tego Nergala oglądać (choć właściwie pewnie chodzi jedynie o rozgłos spowodowany całą tą sprawą) i mamy w TVP programy czysto katolickie, to czemu pan N. nie miałby mieć swojego? W dodatku muzycznego, nawet nie na wyłączność. Szczerze wątpię, żeby w przerwach pomiędzy uzasadnianiem ocen odprawiał on na wizji satanistyczne msze.

* Wszelkie oznaczone tak błędy rzeczowe, literówki w nazwach, są przeze mnie celowo olewane. Bo taki mam kaprys. Uprzedzając pytania: nie jest ani fanem Nergala, ani owego stowarzyszenia dziennikarskiego, nie płacę abonamentu, nie oglądam telewizji.

Liniki

9 thoughts on “TVP promuje satanizm

 1. No na pewno nie zachęca do uczestnictwa we mszy świętej. A że się maluje przed wyjściem na scenę i śpiewa(?) coś między innymi o demonach w opinii znamienitych doktorów teologii, jak nic to satanista, bezbożnik, żyd oraz mason. W taj właśnie kolejności. No, żarty żartami, to nie ja to wymyśliłem. Z tego co mi wiadomo, pan N. jest raczej ateistą.

  Like

 2. Wiesz, widziałem ministrantów, wznoszących takie okrzyki, tylko po ty by następnego dnia służyć do mszy. Część jego “imidżu”.
  Jak się posłucha dobrze niektórych guru jakiś kościołów Szatana, czy innego Lucyfera, to w gruncie rzeczy, oni w tego diabła nie wierzą. To dla nich tylko symbol, wybrany między innymi też jako przeciwieństwo dla Chrześcijaństwa.
  Zresztą, tak na prawdę to nie wiem, w co tam w głowie ma Adam Darski. Może i jest oddanym czcicielem diabła, ale jak wspomniałem, wyżej jak dla mnie to zwykłe granie na nosie jego przeciwnikom.

  Like

 3. No na pewno nie zachęca do uczestnictwa we mszy świętej. A że się maluje przed wyjściem na scenę i śpiewa(?) coś między innymi o demonach w opinii znamienitych doktorów teologii, jak nic to satanista, bezbożnik, żyd oraz mason.

  Ja też nie zachęcam do udziału w mszach świętych, zwłaszcza prowadzonych przez nienawistnych idiotów (choć są wyjątki i jest parę kościołów w Polsce, których msze polecam). O kuźwa, jestem pieprzonym satanistą!

  Znam mnóstwo osób, w zasadzie połowę populacji, która się maluje, nie tylko na scenie. Pieprzone satanistki!

  I znam rytuały odprawiane co tydzień w niedzielę przez 30% polskiej populacji. Oni też śpiewają o duchach i demonach. Pieprzeni sataniści!

  Like

 4. Znam mnóstwo osób, w zasadzie połowę populacji, która się maluje, nie tylko na scenie. Pieprzone satanistki!

  Nie, no nie zapędzajmy się aż tak bardzo. Na pewno nie malują się tak jak on.

  Like

Comments are closed.