Gra o tron – sezon 1 odcinek 1

Nasłuchałem się opowieści, jaki to świetny serial, więc postanowiłem spróbować. Obejrzałem pierwszy odcinek. Tak się też ciekawie złożyło, że widziałem wcześniej jeden z późniejszych.

Rozpoczyna się takim akcentem niemal z horroru (z elementami fantasy, bez szczegółów, by nie spoilerować), ale później przez resztę filmu mamy raczej do czynienia z opowieścią o rodzinie Stark, która włada krainą Winterfell, położoną przy tzw. “Murze”.

Poznajemy relacje pomiędzy poszczególnymi osobami, ich motywacje, trochę historii. Oczywiście całości nie wypełnia prowincjonalna sielanka. Eddard z rodu Stark dostaje propozycję zostania namiestnikiem królewskim. Z królem łączy go przyjaźń jak również uczestnictwo w wojnie z poprzednim władcą. Zaś ostatni potomek tegoż, wygnany daleko za morze, wydaje swoją siostrę za przywódcę potężnego acz barbarzyńskiego plemienia. Chłopak o słomianych włosach liczy na to, że z armią swojego szwagra odzyska utraconą koronę.

Podsumowując: ładne intro, ze świetnym pomysłem, niezła muzyka do niego. Ciut krwi, trochę nagości. Ale co do ogółu, to jakoś nie skręcało mnie z zachwytu. Cóż, to dopiero początek, zobaczymy co napiszę, po zapoznaniu się z całym pierwszym sezonem.

One thought on “Gra o tron – sezon 1 odcinek 1

  1. Uważaj co robisz 😉 Mojej żonie tak się spodobał serial, że czyta po kolei wszystkie części tej sagi jak leci. A najgorsze jest to, że całość jest jeszcze nie napisana 😉

    Like

Comments are closed.