Dennis Ritchie nie żyje

Kilka dni temu zmarł twórca języka C (teraz już wiecie skąd jarzycie to nazwisko, wy wszyscy, którzy uczyliście się programowania z książki “Ansi C”). Był również współtwórcą systemu Unix.

Dowiedziałem się o tym przypadkiem odświeżając swoje konto Blipowe. Zastanawiające jest to, że o ile o śmierci Steve Jobsa trąbiono wszędzie, to o odejściu pana Ritchiego cisza. A szkoda. [Źródło]

26 thoughts on “Dennis Ritchie nie żyje

 1. Czemu niby C nie jest dobrym językiem? I czemu akurat C++ już jest? Poza tym bez C nie byłoby C++. Z resztą na C opiera się duża część współcześnie używanego oprogramowania.

  Like

 2. Bartek++
  Pecet: no i? Wiesz, to kwestia skali, poza tym jak to Bartek zauważył, bez C, nie było C++ (stąd i nazwa). Zresztą C odcisnęło się na wiele innych języków np. C# czy Java. No i wciąż jest wiele oprogramowania, zwłaszcza tego nisko-poziomego, które napisane zostało i jest rozwijane w C.

  Like

 3. “C++ jest śmiesznie skomplikowanym językiem, który jedynie garstka ludzi z nadmiernym IQ rozumie na tyle, żeby nie schrzanić wszystkiego z kretesem”. I rzeczywiście ogarnąć c++, c# jest ciężej niż c. Też ubolewam nad tym, że o Jobsie tyle trąbiono, a o DMR żadnej wzmianki. Daleko szukać… – czy jakieś media doniosły w tamtym roku o śmierci Jacka Karpińskiego?

  Like

 4. Bo serio ból dupy przysłowiowy, o to że ktoś nie słyszał o śmierci osób które zna bardzo wąskie grono specjalistów jest nie na miejscu.

  Like

 5. no widzisz a ja mam ból dupy. W czym Jobs był lepszy, że jego wszyscy znają a Karpińskiego (przynajmniej w Polsce) nie? Błędne koło. Nie umniejszam zasług Jobsa, no ale po części był znany, dlatego, że był znany…

  Like

 6. Jest wart bardzo dużo.

  I nie wiem jakim debilem/zupełnym ignorantem na temat ludzkiej psychologii trzeba być żeby płakać że nad Jobsem rozpaczało miliony osób, a nad dmrem garstka.

  Pominę już zupełnie fakt że dmr w ciągu ostatnich ~10 lat (with all due respect) gówno w sumie zrobił, a Jobs był u szczytu swojej kariery etc. etc. etc.

  tl;dr: lol jobs>dmr

  Like

 7. zdz — bzdura, wziąłby coś innego jako podstawę, po za tym najlepsza seria systemów operacyjnych jakie kiedykolwiek powstały – Windows i tak by istniał, więc OK 🙂

  Like

 8. Jakbyś poprogramował, zwłaszcza coś większego w asemblerze, a potem zobaczył C, to byś nogi Ritchiego całował 😀
  Uprzedzając pytania. Tak znam i programowałem w assemblerze (w C, C++ też). Pan Chris Sawyer korzysta pewnie namiętnie z makr i pewnie przyznałby ci, że w sumie bardzo C przypomina. Ktoś mi kiedyś nawet tłumaczył, że C tak właśnie powstało. No e mniejsza z tym.

  Like

Comments are closed.