Włosy papieża i rzetelność dziennikarska

Pewnie słyszeliście o niedawnym lądowaniu Boeinga 767, które nie zakończyło się katastrofą? Nawet nawiązywał do tego nasz Wybitny-Znawca-Narodu-Polskiego w swojej niedawnej notce. Ciekawe co by napisał, jakby zobaczył to: “Na pokładzie Boeinga 767 były relikwie Jana Pawła II [WIDEO]“. A żeby być dokładnym oto i rzeczony artykuł: Cud – Jan Paweł II uratował samolot.

Miałem napisać coś o ludzkiej głupocie napędzanej religią, ale o wiele lepiej i zabawniej zrobił to jakiś użytkownik serwisu Kwejk.pl: Kwejk: Krótka rozprawa o lotnictwie. Więc: zamiast tego napiszę o czymś innym.

Tak się złożyło, że przejrzałem wywiad z ocalałym księdzem, właścicielem owych cudownych relikwii. Przez większość swoich wypowiedzi, chwali on załogę i pilota sławetnego samolotu. Ich umiejętności, wyszkolenie, opanowanie. O owych dewocjonaliach wspomniał jedynie. W zamieszczonym wideo, można o tym słuchać w okolicach 7 minuty. Daleko mu było do zaślepionego fanatyzmu, jaki by wynikał z krótkiej notki na portalu, reklamującego się hasłem: My informujemy – oni kłamią. Coś tu jest chyba nie tak.

One thought on “Włosy papieża i rzetelność dziennikarska

Comments are closed.