Inni o religii #1

— Modlitwa o miłosierdzie bogów. Bogowie go nie znają. Dlatego właśœnie są bogami. Ojciec powiedział mi to, gdy przyłapał mnie na modlitwie. (…)

— Twój ojciec nie wierzy w bogów?

— Wierzy, po prostu za nimi nie przepada.

Ciekawe jak szybko znajdzie się ktoś, kto rozpozna skąd to wziąłem?

21 thoughts on “Inni o religii #1

 1. E to nie wiem…

  BTW. Prawdziwie powiedziane – zwłaszcza chrześcijański bóg pod tym względem jest nie do obronienia – postulaty jakoby był nieskończenie (perfekcyjnie) miłosierny I nieskończenie (perfekcyjnie) sprawiedliwy zdają się pomijać ten niezwykle interesujący szczegół, że nieskończone (perfekcyjne) miłosierdzie WYMAGA jako warunek KONIECZNY zawieszenia sprawiedliwości…

  Like

 2. A nie jest to przypadkiem z pewnego ostatnio popularnego serialu? Pratchett był pierwszym pomysłem ale on nie jest tak bezpośredni 🙂

  Like

 3. To jest komentarz do tej notki?

  Tak. Napędzany moją awersją (aczkolwiek momentami słabnącą) do głupich amerykańskich produktów, dystrybuowanych na Polskę przez grupę Hatak… :]

  Like

 4. Tak, cytat pochodzi z 9 odcinka drugiego sezonu, słowa królowej wypowiadane do córki Neda (tego z niebieskim mieczem z zamieszczonego filmiku) Starka.

  do głupich amerykańskich produktów

  Akurat ten warto oglądać: niezła fabuła, łanie zrobiony.

  Like

 5. A miałem nadzieję, że obejdzie się bez bezpośredniego wskazywania jaki konkretnie serial mam na myśli.
  Swoją drogą, gdybym nie wiedział, skąd to filmik, wziąłbym go za jakieś starwarsy. Ciekawe że kiedyś wystarczyło tak niewiele by zrobić fajny film.

  Like

 6. Zdążyłem się przyzwyczaić. Więc jeszcze raz, powoli. Cytat pochodzi z A Clash of Kings, rzeczywiście napisanego przez Amerykanina, Georga R.R. Martina. Na podstawie tego kręcony jest serial Game of Thrones, który jest źródłem omawianym w tym wątku. Producentem jest rzeczywiście Amerykańska firma, ale krajami w których jest kręcona są:

  UK (Irlandia Północna konkretnie)
  Chorwacja
  Maroko
  Islandia
  Malta
  Bośnia

  Wszystko zaś składane jest w jedną całość w Belfaście. Rozumiesz już mój komentarz?

  Like

 7. Ja również się przyzwyczaiłem. Pytałem o coś w moim wątku o chrześcijanach. Nie odpowiedziałeś. Pytam więc tutaj, czy odpowiesz tam. Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś.

  Like

 8. Chodzi o ten?:

  Wiem. Niektóre całkiem całkiem wciągają. Ale i tak som gupie :] Czas kradnom.

  Ano, jak wszystko w życiu… kelner: jeszcze jedna setka.

  Like

Comments are closed.