Inni o religii #2

Someone should teach Muslims the phrase “I’ll pray for you.” Christians may be idiots but they don’t engage in worldwide mob violence

W wolnym tłumaczeniu, dla nieznających angielskiego:

Ktoś powinien nauczyć Muzułmanów zwrotu “Będę się modlił za ciebie”. Chrześcijanie może i są idiotami, ale przynajmniej nie wzniecają wszędzie zamieszek

Źródło: @edwardcurrent.

8 thoughts on “Inni o religii #2

 1. Jeszcze dodam: nie ma zasadniczo różnicy między Muzułmanami i Chrześcijanami. Porównywalne populacje są skore do przemocy, porównywalna część wiernych siedzi w domu i wierzy sobie w swoją wersję prawdziwej religii, odmawiając pozostałym (a zwłaszcza tym od zamieszek) przynależności do swojej religii. Jedyne co można powiedzieć na korzyść Chrześcijaństwa to to, że świecka kultura spiłowała mu pazury i kły i nałożyła kaganiec na pysk. Islam ma to dopiero przed sobą, dlatego w Chrześcijaństwie dużo rzadziej niż w Islamie (choć to nie znaczy, że wcale) kamienujemy, palimy i ucinamy głowy.

  Chciałbym również dodać, że ktoś powinien panu ‘currentowi’ powiedzieć, że lekarstwem na dżumę nie jest grypa hiszpanka.

  Like

 2. Nie będę się z tobą kłócił, bo ja również wcale nie postrzegam Islamu jako zła wcielonego, na którego lekarstwem (sic!) ma być katolicyzm. W 100% zgadzam się z opinią:

  Jedyne co można powiedzieć na korzyść Chrześcijaństwa to to, że świecka kultura spiłowała mu pazury i kły i nałożyła kaganiec na pysk

  dużo rzadziej niż w Islamie (choć to nie znaczy, że wcale) kamienujemy, palimy i ucinamy głowy.

  No tak, Afryka. A i w Polsce czasem niewiele brakuje…

  Chciałbym również dodać, że ktoś powinien panu ‘currentowi’ powiedzieć, że lekarstwem na dżumę nie jest grypa hiszpanka.

  Zareagowałeś nieco ostro, ale jego wpisy mają charakter humorystyczny. I ogólnie dostaje się chrześcijanom (jako religii z którą ma najwięcej wspólnego). To nie jest tak, że dla niego Islam jest zły, więc reszta jest cacy. Zawsze możesz mu też przesłać ten link jako odpowiedź.

  Like

 3. Zareagowałeś nieco ostro, ale jego wpisy mają charakter humorystyczny. I ogólnie dostaje się chrześcijanom (jako religii z którą ma najwięcej wspólnego). To nie jest tak, że dla niego Islam jest zły, więc reszta jest cacy. Zawsze możesz mu też przesłać ten link jako odpowiedź.

  A nie wiem, może. Nie znam go. Miałem wrażenie, że pisze raczej serio niż żartem. Ale ja jestem słaby z interpretacji “pozezji”, tak więc trudno…

  Like

 4. Miałem wrażenie, że pisze raczej serio niż żartem. Ale ja jestem słaby z interpretacji “pozezji”, tak więc trudno…

  Heh, to miałbyś niezłe przejścia z jego filmikami, na których udaje fanatycznego chrześcijanina walczącego z ateizmem :] Gdzieś zresztą o tym pisałem.

  Like

 5. A to wiem. Nie skojarzyłem po nazwisku 🙂 To w takim razie moje komentarze można wyrzucić – chociaż, nie – bez nich Chrześcijanie pomyślą, że on tak na poważnie mówi…:)

  Like

Comments are closed.