W Windowsie 8 nie ma Menu Start!

Wpis dla tych moich czytelników, którzy domagali się wyjaśnienia mojego sformułowania Windows robi ci wodę z mózgu z notki “Wietrzę spisek na joggerze”. Mimo wszystko was pozdrawiam!

Mam paru znajomych, których pomimo wysokiego obycia z komputerami, ba, niektórzy to nawet studia informatyczne pokończyli, ze strachem w oczach, kilka miesięcy temu, głosi światu: a słyszeliście, że w nowym Windowsie… – tu pauza dla podniesienia efektu grozy – …nie będzie Menu Start?!. To nie, że słyszałem to raz, czy od tej samej osoby. Po prostu nie rozumiem tego, że ci ludzie obawiali się tych całych kafelek. Spieszę z odpowiedzią strwożony człowiecze: poradzisz sobie bez tego głupiego Menu Start! W końcu się przyzwyczaisz, wcześniej, czy później.

Teraz mam okazję obserwować tych, którzy nowy system Microsoftu już sobie zainstalowali. Jak się można domyśleć, jakoś sobie go używają (choć podobno i tak są zmuszeni siedzieć na trybie zgodności z Windows 7 – z powodów technicznych, nie problemów z obsługą). I tym optymistycznym akcentem kończę.

8 thoughts on “W Windowsie 8 nie ma Menu Start!

 1. Oj Pecet, ty akurat nie powinieneś pisać takich stwierdzeń jak “Kolejna osoba fanbojująca Win8?”. Dla twojej informacji: wisi mi nowy wystrój Windowsa, bo i tak z niego nie korzystam, wyśmiewam podejście osób podobnych do ciebie: “IMHO te kafelki to porażka”.

  Like

 2. Od czasu klasycznego motywu Windows (lekko zliftingowanego w XP i nie chodzi o to standardowe niebiesko-kartonowe coś) Microsoft nie “wymyślił” niczego ładniejszego i praktyczniejszego w tej dziedzinie. Nie napiszę, że kafelki to porażka, bo Win8 nie używałem jeszcze. Ale nowości w interfejsie Win7 to był przerost formy nad treścią. Jestem ciekaw czy w Win8 będzie podobnie.

  Like

 3. Najpierw goglałem, żeby dowiedzieć się jak zamknąć pełnoekranową aplikację-kafla w Win8 bez użycia Alt+F4 😉 Potem znowu musiałem goglać, żeby utworzyć nowe konto użytkownika bez konieczności podawania emaila i kodu pocztowego… A to tylko wierzchołek góry kaflowej.

  Połączenie menu Start, pulpitu, oraz KafelStore(tm) nie było aż takim złym pomysłem. Niestety wyszło z tego bardzo nieintuicyjne i irytujące UI 🙂

  Like

 4. @takiegadanie – głupoty gadasz, windows 7 to najlepszy system operacyjny z najładniejszym intefejsem ever a menu start w 7mce jest właśnie świetne, od razu możesz wyszukać czego potrzebujesz, chcesz zrobić nową partycję wpisujesz “partyc” i masz narzędzie, chcesz znaleźć program X, wpisujesz FRAGMENT jego nazwy i masz, a aero jest po prostu pięknym interfejsem

  Like

 5. aero jest po prostu pięknym interfejsem

  Może i pięknym, ale na dłuższą metę męczy, nie wszystkie programy umieją się w niego pasować. A to Menu Start, nad którym się tak cieszysz, owszem wygodne, ale u konkurencji istniało już od dawna.
  Zresztą, nie wiem poco to ja piszę…

  Like

Comments are closed.