Ludzie nie przestają mnie zadziwiać

W ostatnim tygodniu dostałem cztery nowe komentarze. Wszystkie podpięte do jakiś najwyraźniej losowych kont na Facebooku. Nie reklamują niczego. Tekst wydawał się wypluty z generatora, ale ortografia wskazuje, że ktoś to specjalnie napisał. A to całkiem spore bloki tekstu. Pytam się: czemu?!

Bo nie bardzo rozumiem, po co się tak męczyć. Jaki jest tego cel? Spędzenie mi snu z powiek? Zlokalizowanie i zlikwidowanie twoich komentarzy zajmuje mi mniej czasu niż napisanie tego zdania, więc na pewno nie. Chyba, że ktoś jest wyjątkowo niekumaty. Przy tym trolling jest całkiem sensowny i ma konkretne motywacje. Czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić?

A żebyście nie żałowali czasu spędzonego na czytaniu tego: Jeszcze przez dwa dni na Gogu można kupić 5 gier za 10 dolarów. Są to oczywiście tytuły starsze (czytaj: mają więcej niż jakiś rok) ale interesujące. Sporo przygodówek. Myślę, że warto rzucić okiem. Ogólnie teraz wiele sklepów zorganizowało wyprzedaże, co pewnie zakomunikowano w newsletterach (zaglądajmy do spamskrzynek).

4 thoughts on “Ludzie nie przestają mnie zadziwiać

 1. Ja pod starymi notkami (+6mcy) dostawałem nieraz i 40 komentarzy dziennie. Głównie bełkot. Dzięki nowej recaptchy.
  Sukcesywnie włączałem komentowanie przez zalogowanych pod owymi notkami i od jakiegoś czasu mam spokój (rzadko się trafia).
  Anyway – zazwyczaj tam są linki i IMHO to tylko o to chodzi – by podbić pozycję w gogielu przez zwiększenie liczby referujących linków. Co zresztą OIMW nie tak działa, ale ja się tam nie znam.

  Like

 2. zazwyczaj tam są linki i IMHO to tylko o to chodzi

  Tak wtedy to bym rozumiał, ale tu nie ma żadnych linków, poza linkiem do profilu na Facebooku, nawet nie jakiejś grupy, czy strony.

  by podbić pozycję w gogielu przez zwiększenie liczby referujących linków.

  Słyszałem, że Google rozwija swoje boty aby takie rzeczy wykrywały i ignorowały, ale chyba nie do wszystkich to dociera;)

  Like

Comments are closed.