Zarabiając na wieczności #1

Dzisiejszy Onet. Na środku ekranu nagłówek: “Cudotwórca czy szarlatan?” z podpisem:

Uważa, że człowiek może schudnąć bez ćwiczeń i diet. Twierdzi, że jeśli będziemy ściśle stosować się do jego zasad, spadek wagi mamy zagwarantowany. Metoda jest dość dziwna…

Artykuł jest tłumaczeniem wywiadu z “The Times”. Stefanie Marsh, jego (oryginału) autorka opisuje swojego gościa nieco sarkastycznie, zwłaszcza przy wymienianiu jego niezwykłych osiągnięć, czy możliwości. Jednak trochę brakuje mi tutaj stwierdzenia wprost, że za Paulem McKen­na’em nie stoi żadna nauka, a produkty jakie oferuje, są stratą pieniędzy. Bo jak domyślam się, klinicznych prób nie przeprowadzał, a ta jego skuteczność 70% jest po prostu wyssana z palca.

Za to pozytywnie zaskoczyli mnie czytelnicy Onetu, w komentarzach poniżej przeważają raczej zdroworozsądkowe opinie. Czyżby trolle przeniosły się na inne portale?

2 thoughts on “Zarabiając na wieczności #1

  1. moze to dlatego ze temat malo polityczny i niezbyt lokalny.

    w tematach zdrowotnych raczej na onecie malo kto trolluje – co prawda rzadko sprawdzam ale nie spotkalem sie z takim zachowaniem w tej kategorii.

    Like

  2. Kiedyś jak jeszcze rzucałem okien na komentarze na Onecie, wszędzie były jakieś przygłupawe teksty. Ten artykuł jest w sumie świeży i jak słusznie zauważyłeś, mało popularny – może dlatego? 🙂

    Like

Comments are closed.