Zarabiając na wieczności #2

Quest wstawił mi dzisiaj komentarz z linkiem. Krótko:

Krzysztof Jackowski, jasnowidz z Człuchowa, miał spotkać się ze studentami Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie i zostać honorowym patronem jednego z kół naukowych działających na uczelni. Władze szkoły nie wyraziły jednak na to zgody. Studenci w ramach protestu rozwiązali koło.

Są tutaj dwie napawające optymizmem rzeczy: władze uczelni wykazały się rozumem, a wśród komentarzy na wykopie przeważają oparte na zdrowym rozsądku. Było nawet kilka wartych spojrzenia.

To bardzo pocieszające. Mniej cieszy fakt, że zawsze znajdzie się jakiś oszołom, który da wiarę w te całe brednie. W tym przypadku: kilku studentów oraz kilka innych osób, które mimo wszystko wciąż jasnowidza zapraszają na różne spotkania. Mogę jedynie mieć nadzieję, że pan Jackowski, zapraszany jest w charakterze lekcji poglądowej.

Źródło: Niby Jasnowidz, a nie przewidział… (tytuł nietrafiony za bardzo)

9 thoughts on “Zarabiając na wieczności #2

 1. @n3m0: niestety
  @Jam Łasika: dziwnie ulokowany sarkazm 😛
  @Paweł Ciupak: to ma być grupa naukowa, o kryminologii, czy czymś, a nie o egzekucji wyroku.

  Like

 2. Cóż, są ludzie którzy wiedzą i ludzie którzy szukają. Znajdują głównie ci, którzy szukają.

  A ci, co wiedzą, w kółku wzajemnej adoracji monologują “przecież homeopatia nie może działać”.

  Like

 3. @Remiq: szukanie wiedzy nie jest złe, to ignorancja, przekonanie, iż ma się już wiedzę ostateczną jest problemem. Ale ja bym nie nazwał poszukiwaniem wiedzy przyjęcie, że jakiś tam jasnowidz, ma faktycznie jakieś nad przyrodzone moce.

  A ci, co wiedzą, w kółku wzajemnej adoracji monologują “przecież homeopatia nie może działać”.

  Nie, nie może działać. Wbij to sobie do głowy. Ponieważ opiera się na magii. Jeśli przyjmiesz, że homeopatia może działać, musisz tak samo przyznać, że każda terapia, czy to dmuchanie w pióra, rozkładanie kart czy co tam sobie nie wymyślisz, też może działać. Jeśli nie umiesz tego pojąć, to przyjmij do wiadomości, że żadne doświadczenie nie wykazało jakiejkolwiek skuteczności homeopatii.

  Nie rozumiem tego wysilonego sarkazmu. Czyżbyś kpił z ludzi, którzy mają odrobinę rozsądku w głowie? I czemu tutaj? Notkę obok pisałem o homeopatii, nie zgubiłeś się?

  Like

 4. Rozumiem, że wiedzę ostateczną posiedli uczestnicy koła naukowego, którzy chcieli posłuchać opinii Jackowskiego. “Ściemnianie czy jasnowidzenie” to tytuł spotkania. Oni chcieli wiedzieć, “racjonaliści” wiedzieli.

  Zabawnie wygląda zestawienie dwóch listów na podlinkowanej stronie “racjonalistów”. Jeden – skandal, że zaproszono takiego gościa, należy odwołać spotkanie. Drugi – skandal, że odwołano spotkanie takiego gościa.

  Like

 5. @remiq: artykuł pisał wyraźnie, że chcieli zrobić sobie z jasnowidza patrona swojego koła. Taka ciekawostka: jasnowidzenie, wykrywanie zwłok, to nie są rzeczy, w których pionierem jest Jackowski. Od dawna wiemy, że to bzdury, nie trzeba wiec też do tego spotkań.

  Like

Comments are closed.