Thief 2: The Metal Age

Krótko: jeśli staliście się fanami przygód Garreta, to druga część jest niemal obowiązkowa. Obecnie jest chyba jedno ale.

Krótko o grze

Druga część w zasadzie wygląda jak zbiór dodatkowych misji. Praktycznie nie licząc kilku nowych gadgetów i tego, że teraz w statystykach pojawia się liczba znalezionych sekretów, nie ma różnicy. Zmieniła się oczywiście koncepcja, poziomy są większe, mniej liniowe i takie tam.

Krótko o fabule

Fabularnie to kontynuacja żywotu poczciwego Garreta, który musi wiązać koniec z końcem, podczas gdy nowy szeryf wziął sobie zwalczanie złodziejstwa bardzo do serca. Choć główny bohater nie zwraca na to wielkiej uwagi, nastał tzw. wiek metalu, przed jakim ostrzegali jego przyjaciele z frakcji Opiekunów. Zrządzeniem scenarzysty, nasz protagonista znowu pląta się do wielkiej polityki.

Ale…

Tą część pamiętać też będę z powodu licznych błędów, na jakie napotkałem w czasie gry. Niestety nie wydano wersji “Gold” dla “Thief 2”, dlatego należy przed wyruszeniem do Miasta, należy przygotować się psychicznie na parę zgrzytów w tej całkiem porządnej grze.

Linki