Gdzie założyć bloga?

Może to nieco zabawne pytanie na platformie, która wlicza się wszak w odpowiedź, ale tyle się ostatnio (przez te wszystkie lata mojej bytności tutaj) naczytałem jogger umiera, więc jakoś nie potrafię polecić tej właśnie platformy.

Innymi słowy: jeśli nie Jogger, to co? I z miejsca piszę: nie, to nie dla mnie. Ja tam mam wszystko co mi potrzeba do szczęścia, więc nie potrzebuję szukać. I właśnie z tego powodu, nie orientuję się w sytuacji.

Moja znajoma potrzebuje miejsca, gdzie będzie mogła dokumentować swoje postępy w nauce. jakiejś tam technologii (IT). Potrzebuje tego do pracy w swoim korpo, czy coś. Nie wnikałem. Blog, więc dość kameralny. Nie zależy jej na wejściach, ale bardzo zależy jej, na wsparciu dla blogów technicznych (np. możliwość kolorowania składni). Do tego ma nie wyświetlać reklam, no i mieć jakiś w miarę estetyczny szablon, najlepiej umożliwiać wstawienie własnego. Taki, w sumie, Jogger 🙂

8 thoughts on “Gdzie założyć bloga?

 1. WordPress/Blogspot
  Długi kod na Github, krótki na Gist z możliwością osadzania.
  Reklamowanie wpisów dla subskrybentów na G+/FB/Twitter

  Like

 2. co sądzę? jakbym pisał częściej niż raz na miesiąc to pytanie bym się już dawno wyniósł 🙂

  ale wiesz pretiffy dodasz wszędzie a podstawowa funkcjonalność jednak jest

  Like

 3. W Joggerze męczy mnie przygotowywanie wpisu do publikacji. Może mam zły workflow, ale lubię bogate wpisy z filmami, obrazkami i osadzonym kodem.
  Lubię też, jak treść wpisu jest czysta i te osadzone html-e jej nie zaśmiecają, bo potem ciężko nad tym panować. Jeszcze upload wszystkich elementów i linkowanie.

  Dla mnie to frustrujące, kiedy za przyjemną pracę nad wpisem dostaje kopa w postaci biurokracji.

  Ostatnio tworze system publikacji treści w którym rozwiązaniem jest wysłanie paczki zip z treścią w markdown i załącznikami. A wpisy typu youtube to makra url w nawiasach kwadratowych, które zamieniają się na osadzony element.

  Like

Comments are closed.