Tymczasem w Zwoleniu

Choć Kościół Katolicki ma sporo na sumieniu i wcale nie jest jakaś wzorcową instytucją religijną, to trzeba przyznać, że nie jest jakoś tragicznie w jego kontaktach z Nauką. Tak przynajmniej sądziłem.

Niestety i do Kościoła Rzymsko-Katolickiego dociera kretynizm (wynikły z fanatyzmu antynaukowego), jaką cechuje niektóre odłamy protestantyzmu. Nie wiem skąd to się bierze. Czy indoktrynacja tak bardzo lasuje umysł człowieka, że przestaje on działać prawidłowo? Że potem wierzy on w najdziwniejszą, najbardziej nieprawdopodobną głupotę, która pada z ust guru? A może to kwestia samozakiszenia się w informacyjnej bańce, gdzie krążą jedynie bajeczki? Na pewno nie bez znaczenia jest pogarda do procesu weryfikacji informacji będącego, w oczach katechetów, przejawem słabości wiary.

A podstawą do tych rozmyślań stało się doniesienie prasowe, którego fragment prezentuję poniżej:

Szczepionki podawane dzieciom są produkowane z płodów po aborcji – takie słowa mieli usłyszeć wierni w czasie niedzielnej mszy w kościele Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu. (…) Po mszy z kolei przed kościołem zbierano podpisy w sprawie rozszerzenia klauzuli sumienia dla lekarzy właśnie o szczepienia dla dzieci

Czy to czeka nas w przyszłości? Kościół negujący cały dorobek medycyny, biologii, astronomii i fizyki?

Na podstawie: Na mszy o szczepionkach: robi się je z płodów po aborcji

27 thoughts on “Tymczasem w Zwoleniu

 1. Nie znam się, ale wypowiem się.

  Brzmi jak bzdura, ale gdyby miało to być prawdą, to i tak dobrze. Skoro kobiety wcierają w siebie kremy, które zawierają komórki martwych płodów, to tym bardziej szczepionki można produkować z takich samych składników.

  Like

 2. To jakiś konkurs, kto co głupszego napisze Quest? Nie robi się szczepionek z byle czego, jak nie przymierzając kremów. Jak ty w ogóle możesz to porównywać? I nie robi się ich z komórek martwych płodów. Kropka.

  Like

 3. Tyle, że przeczytałem. Martwe płody są niezbędne przy produkcji tych szczepionek, a problemem nie jest obecność komórek płodu w szczepionce lub jej brak, tylko konieczność “zabicia ludzi” do ich produkcji.

  Like

 4. No właśnie i tu powinna ci się zapalić lampka ostrzegawcza w głowie, o kurcze, ale to głupio i nieprawdopodobnie brzmi. Sugerujesz, że lekarze każdego szpitala na świecie mają obowiązek wysyłać pozostałości po aborcji do wielkiej firmy robiącej szczepionki? A może ta firma sobie farmę płodów postawiła?

  Like

 5. Podsumujmy może, bo tak się możemy przekrzykiwać, przekłamywać, aż się pogubimy kto co tak naprawdę myśli.

  Ten artykuł (twój link) odnosi się do szczepionek, robionych z wirusów hodowanych na komórkach, trzymanych w zamrażarkach. To jest prawda.

  Ty, choć wydaje mi się, że to twój niefortunny skrót myślowy, napisałeś:

  Martwe płody są niezbędne przy produkcji tych szczepionek

  I to jest głupota (nieświadoma, ale jednak).

  Ten ksiądz, zapewne właśnie też tak myśli. A na pewno chce, żeby tak myśleli jego parafianie.

  Otóż martwe płody nie są potrzebne do produkcji szczepionek, bo ktoś ciągle namnaża komórki dwóch linii. Szczepionek nie robi się z płodów poaborcyjnych, jak sugerują niektórzy.

  Prawdą jest też, że pozyskano je z płodów poaborcyjnych, gdzieś w okolicy 1960 roku. Ale: płody nie zostały zabite jako składnik szczepionki i nie zabija się następnych porcji dzieci, aby móc je przerabiać na te plugawe szczepionki.

  Intencją głosicieli takich prawd, jak wspominany ksiądz, nie jest przekazywanie prawdy, stanu faktycznego, a sianie zamętu. Dlatego nazywanie go kretynem – czego swoją drogą nie zrobiłem, ktoś tu nie czyta uważnie – jest zasadne.

  Like

 6. Nie doczytałeś jednak. Nadal. Po pierwsze, większość mówiących “ależ ten ksiądz bzdury plecie”, w tym zapewne w czasie pisania tego wpisu Ty, nic o liniach komórkowych nie wiedziała. Gdyby wiedzieli, to pewnie inaczej by się do słów księdza odnieśli, bo wtedy widać, że raczej niefortunnie uprościł/nie zrozumiał/nadinterpretował. Po drugie, te linie komórkowe nie są wieczne, o czym masz i w komentarzu, i w linkowanym http://sporothrix.wordpress.com/2011/05

  Like

 7. Czyli jak najbardziej będzie trzeba – cytuję Twoje słowa – “zabić następne porcje dzieci, aby móc je przerabiać na te plugawe szczepionki”. Chyba, że zostanie zmieniona technologia, na co się chwilowo nie zanosi, bo obecna jest wybielana i żadnych wątpliwości etycznych mieć nie można, bo cóż tam dwoje “dzieci”. Chyba, że nie dwoje, a nieco więcej, a ta dwójka załapała się jako najlepsza.

  Like

 8. Last but not least – związek przyczynowo-skutkowy jest jasny i najzupełniej logiczny. Żeby uzyskać obecne szczepionki popełniono czyn, którego katolicy nie akceptują, bez niego nie mogłyby powstać. Mogą oczywiście szukać usprawiedliwień, ale mogą także dążyć do zmiany technologii i możliwości niekorzytania z tak otrzymanych rezultatów.

  Like

 9. Sorry, że tyle komentarzy, ale transport jabbera na Joggerze ścina przy dłuższych, a uparłeś się na logowanie (które AFAIK nic nie daje w kwestii spamu).

  Like

 10. Trochę niegramatycznie piszesz, ale zrozumiałem:

  Gdyby wiedzieli, to pewnie inaczej by się do słów księdza odnieśli, bo wtedy widać, że raczej niefortunnie uprościł/nie zrozumiał/nadinterpretował.

  Nie zgadzam się. Ksiądz plecie bzdury, szczepionek nie robi się z płodów. A on przekłamuje celowo (przypominam, że Watykan raczył się wypowiedzieć w tej kwestii). Zapewne z głupoty. Ale wybacz, ma się odpowiedzialność za swoje słowa.

  Owszem, jest nieco kontrowersji co sposobu uzyskania tych linii komórkowych, ale raczysz zapominać tutaj, że zło już się stało. Zabili te dzieciaki wcześniej. Być może ich mama nie czuła się jeszcze gotowa, może była ofiarą gwałtu. W każdym razie nie zabito ich dla uzyskania linii komórkowej.
  Tak jakby próbować sugerować, że organy do transplantacji są pozyskiwane od mordowanych pacjentów.

  A te dwie linie komórkowe istnieją od około 50 lat. A technologia już się sporo posunęła do przodu, więc kto wie, może nie trzeba będzie pozyskiwać ich z płodów.

  a uparłeś się na logowanie (które AFAIK nic nie daje w kwestii spamu).

  Daje bardzo dużo, myślisz, że po co to stosuje?

  Like

 11. LOL z “nieco kontrowersji”. I o niczym nie zapominam. Motywacja katolików jest identyczna jak wegan przy niekupowani skórzanych butów. A przecież też zwierzaki zabite wcześniej i nie na skórę na buty (nie jest to podstawowy cel). Jeśli nie będzie protestów przeciwko obecnemu sposobowi pozyskania, to za parę(dziesiąt) lat po prostu powtórzą to co wcześniej.

  Like

 12. Komentowanie nur fur Jogger – chyba masz rację. Na spam może pomagać (w przeciwieństwie do usunięcia formularza komentowania), ale nie da się hurtowo ustawić dla wpisów. I raczej nie zabezpiecza przed możliwością zamieszczenia komentarza, ale z chytrego sposobu spamerzy nie korzystają. 😉

  Like

 13. Motywacja katolików jest identyczna jak wegan przy niekupowani skórzanych butów.

  Nie, zupełnie nie. Weganie (z twojego przykładu, bo trochę tu mylisz pojęcia) nie kupują wyrobów skórzanych, bo te zwierzęta zostały celowo zabite dla ich skór. Kupowanie napędza w tym wypadku podaż. Szczepionki nie są używane dla zabawy, nie ma też dla nich alternatywy.

  I wciąż nie łapiesz prostego faktu: nikt nie zabija nikogo dla pozyskania pożywki dla wirusów (dopiero te są używane w tych szczepionkach).

  No i: szczepionki czynią więcej dobra niż wszystkie religie na tym świecie. Dlatego ta odrobina kontrowersji jest do zaakceptowania. Owszem, lepiej by było, jakby dało się inaczej pozyskiwać linie komórkowe, ale jak się nie da inaczej – trudno.

  Nieużywanie szczepionki nie jest wyborem, jest głupotą. Jest to działanie niebezpieczne zarówno niezaszczepionego, jak i dla innych. Dlatego nakłanianie do tego, zwłaszcza z wymyślonych powodów, jest również przejawem skrajnej głupoty albo ignorancji, co na jedno wychodzi.

  Like

 14. Hello, nie zabija się zwierząt na rzemyki. To produkt niejako uboczny, “nic nie może się zmarnować”. No i przecież zwierzę na rzemyk dostępny na straganie zostało zabite wcześniej! 😉 Buty też nie są używane dla zabawy. Wegańskich butów też specjalnie nie było, nim się pojawili weganie. Same shit.

  Like

 15. “Nieużywanie szczepionki nie jest wyborem, jest głupotą” – o której szczepionce teraz piszesz? Bo jeśli “o każdej” to jest to łatwo falsyfikowalne.

  Like

 16. nie zabija się zwierząt na rzemyki

  Są zwierzęta hodowane tylko z powodu swoich skór.
  I cała twoja logika tego komentarza właśnie poleciała do błota.

  Buty też nie są używane dla zabawy.

  Doprawdy, nie dość, że głupie, to jeszcze: nieprawdziwe i nijak się ma do oryginalnego mojego zdania, które nieudolnie próbujesz sparodiować.

  “Nieużywanie szczepionki nie jest wyborem, jest głupotą” – o której szczepionce teraz piszesz? Bo jeśli “o każdej” to jest to łatwo falsyfikowalne.

  Generalnie.
  Oto i kolejny komentarz wymieszany z łajnem.
  Wiem, jakie przykłady ci się kołaczą po głowie, ale takich raczej nie włącza się do kalendarza obowiązkowych szczepień.

  Czy masz jakieś sensowne argumenty, czy będziesz tylko czepiał się słówek: “że przecież krowy wykorzystujemy inaczej niż tylko jako źródło skóry”. Albo, “że są szczepionki na choroby, które akurat statycznemu Polakowi nie zagrażają”?

  Bo jak na razie nabijasz mi komcie pod postem, a ja ciągle muszę się powtarzać.

  Like

 17. Oczywiście, że istnieją zwierzęta hodowane tylko z powodu swoich skór. Tylko w przykładach były jakby buty i rzemyki. Nie ta liga. Ad. zabawa – czyli co, cel uświęca środki i zabawa w boga? Ad. głupota i (nie)używanie szczepionki – polecam książkę Kirinyaga.

  Like

 18. Któryś ci tam to raz z kolei powtórzę: nie zabija się nikogo dla pozyskania szczepionek. Nie ma więc motywu z zabawą w boga. Szczekasz nie pod tym kościołem co trzeba.
  Co do używać, czy nie szczepionek, to temat zupełnie osobny, ale podpowiem, że lepiej być na tak.

  Like

 19. Jeśli przyjmiesz, że płód to osoba (czego zapewne nie robisz i stąd całe podejście), to minimum dwie osoby zostały zabite, by można było produkować te szczepionki. Chyba, że chcesz radośnie zaprzeczyć związkom przyczynowo-skutkowym.

  Like

 20. Zupełnie nie pojmujesz o co chodzi.

  minimum dwie osoby zostały zabite, by można było produkować te szczepionki.

  Nie, to nie prawda. Tłumaczyłem ci to już, nawet masz to wytłumaczone we własnych linkach.

  Chyba, że chcesz radośnie zaprzeczyć związkom przyczynowo-skutkowym.

  Sam nie jest w stanie pojąć to znaczy.

  Tonący brzytwy się chwyta? Po prostu przyznaj, że nie sprawa cię przerosła. Bo na pewno dalsza dyskusja z tobą jest marnotrawstwem czasu. Wróć, jak będziesz czytać ze zrozumieniem.

  Like

 21. Heh. Zabawne jest, jak uważasz, że lepiej znasz system wartości innych ludzi lepiej, niż oni sami i jesteś przekonany o absolutnej słuszności własnej interpretacji. Szkoda, że nawet nie potrafisz oddzielić własnego systemu wartości od systemu wartości innych ludzi. Nadal polecam Kirinyagę. Aktualnie próbujesz przekonać wegan, że buty ze skóry są OK, bo “nie po to świnię zabili”.

  Like

 22. Ale biadolisz. Aktualnie nie przekonuje wegan, że skóry są ok, ale próbuje jednemu niezbyt ogarniętemu, że plastikowe kapcie są w porządku.
  Wróć, jak będziesz czytać ze zrozumieniem (ostatnie ostrzeżenie).

  Like

 23. Heh. Naprawdę wielkie i błędne masz wyobrażenia. Dla mnie osobiście płody to nie ludzie, więc w ogóle nie ma sprawy. Co naturalnie nie zmienia faktu, że totalnie nic nie rozumiesz. No ale jasne, “antynaukowy ksiądz kretyn” i dalsze dowartościowywanie się, choć idę o zakład, że do momentu kiedy wkleiłem linka nic o związku płodów ze szczepionkami nie wiedziałeś. Żałosne.

  Like

 24. Żałosne to są twoje własne miotanie się.

  Teraz piszesz, że dla ciebie “osobiście płody to nie ludzie”, pomimo, że wcześniej tak dzielnie biłeś się pod hasłem “do zrobienia szczepionki trzeba zabić dziecko”.

  I ani razu nie nazwałem tego księdza “kretynem” jak to sugerujesz (drugi raz tak btw.), ani nawet antynaukowym. Mimo, że najwyraźniej aspiruje.

  To i twoje ostatnie zdanie jedynie pokazuje, że nie przeczytałeś niczego uważnie, gdyż nawet w linowym przeze mnie materiale, masz opisane wyjaśnienie czemu niektórzy łączą aborcję ze szczepieniami.

  Dowartościowuj się gdzie indziej.

  Like

Comments are closed.