Legendy polskie wg Allegro 2

Pisałem o nich wcześniej. Widać liczba wyświetleń wcale nie była taka mała. Allegro postanowiło się szarpnąć i zrobić to samo, tylko więcej.

Powstała więc kontynuacja do tak docenionego przeze mnie Twardowskiego. Ma całe 20 minut i widać, że pieniądza nie pożałowano. Zapowiedziano też dwa kolejne filmy. A jak prezentuje się opublikowany wczoraj?

Obejrzałem całość z wielką przyjemnością, ale nie umknęło mi kilka rzeczy. Po pierwsze zabrakło kogoś kto zna się na nieco na astronomii (pierścienie Saturna, resztę już przemilczę). Po drugie, nieco za dużo przekleństw, w dodatku w momentach, w których spokojnie mogło ich nie być. Przez to zmarnowano potencjał tej tak zapowiadanej niespodzianki po napisach. Po trzecie, trochę wiary w widza! Zdecydowanie przesadzono z ekspozycją kartki z hasłem (Boruta bawiący się nią podczas rozmowy). Czemu ona nie mogła tam po prostu leżeć na widoku? No i scena z golizną była niepotrzebna. Werdykt? Spróbujcie mimo wszystko, to ciągle jedne z najlepsze polskie produkcje filmowe 🙂

A znaleźć to można tutaj: “Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro“.

2 thoughts on “Legendy polskie wg Allegro 2

Comments are closed.