Lista demonicznych gier

Na portalu Fronda, pojawił się artykuł o tytule: “Lista demonicznych gier – nie pozwól dzieciom w nie grać!!!”.

Wiem, co sobie myślicie: no strzelasz do przywiązanego do drzewa wieprza, z odległości kilku kroków. Powszechnie wiadomo, że ten portal nie grzeszy poziomem. Wszak to tam publikuje Terlikowski, a kolejnym propozycją do czytania jest “Maryja poprosiła, by nazywać Ją Królową Polski!”. Rozumiem was i wasze kręceniem nosem.

Ja nie o tym, że znowu ktoś pisze o czymś, na czym się zupełnie nie zna. Że jako satanistyczną określono “Assassin’s Creed”*, “Counter-Strike”**, a “RollerCoaster Tycoon”*** zawierającą elementy okultyzmu.

Nawet nie rusza mnie ten styl tekstu. Czy tam, jak tam nazwać takie grafomaństwo:

Kiedy w chłopcach zanika duch i wola walki z lenistwem, tchórzostwem, głupotą, rośnie w nich pasja walki w grach komputerowych.

Swoją drogą w tekście nie ma mowy o dziewczynkach, więc niech wasze córki spokojnie pykają w choćby i w samo “Diablo”.

Nie, ja chciałem napisać, że ten artykuł ma już dokładnie 7 lat. A pewnie i oryginał był przedrukiem, bo niektórych z przykładów mogą nie pamiętać nawet najstarsi gimnazjaliści(!). Mało tego, niektóre są tak egzotyczne, że nawet nie można ich wyszukać po tytule na pierwszych stronach wyszukiwarek. Jestem wręcz zdziwiony, że pojawiły się tam takie nowości jak: “F.E.A.R”, czy wspomniany “Assassin’s Creed” (ciekawe, która część swoją drogą: ta z zabijaniem papieża?).

Dochodzimy więc, do sęku, w tej trumnie katolickiego intelektualizmu: Frondy nie stać na to, aby ktoś mógł napisać rzetelny – jak na standardy tego serwisu – tekst, na  temat jakim są gry komputerowe. Ktoś od nich mógłby się przecież zwyczajnie przejść pospisywać tytuły aktualnie sprzedawanych gier, potem choćby i szybko zerknąć, o czym dane są i to wrzucić z wypunktowaniem: że tu magia (czytaj okultyzm), tu nie ma krzyża na ścianie (czytaj satanizm), a wszędzie przemoc. Nawet tyle. Już nie piszę nawet, o bardziej sensownym sprawdzeniu trendów, w co grają młodzi ludzie, jakiś zestawień sprzedaży, popularności, z uwzględnieniem przedziałów wiekowych. Albo o czym są tegoroczne (zeszło-) produkcje.

Ten ich post jest tak słaby, że jadą po nim (jak to teraz młodzież mówi!) nawet w sekcji komentarzy. Ale akurat może być normalna na tej stronie praktyka, albo ci ludzie przyciągnięci zostali przez różne serwisy o grach, które zareagowały na opisywaną przeze mnie publikacje.

Kończąc wypadało by zamieścić, choćby i z grzeczności, link do tak wyszydzonego przeze mnie materiału. Ale nie zrobię tego, bo nie kopie się leżącego. No i nie chcę wspierać Frondy. Zamiast tego, uczynię, jak czynią to czasem profesjonalni dziennikarze: zalinkuje artykuł linkujący do właściwego artykułu! Które gry “zawierają elementy satanizmu i okultyzmu”, a które możemy uznać za “antychrześcijańskie”? (przy okazji, zamieszczono tam niejako odpowiedź Frondy, między innymi na moje powyższe tezy).

* Ateistyczną, areligijną, ale nie satanistyczną…
** Pewnie bo jedna z map ma nazwę “Inferno”, no bo co jeszcze?
*** Ok, nie grałem, ale w internecie można co najwyżej znaleźć satanistyczne mody, nie wiem gdzie tu są elementy okultyzmu?

2 thoughts on “Lista demonicznych gier

    • I dobrze, bo bycie katolikiem, wcale nie jest powodem zaniżenia standardów intelektualnych. Choć nie wiem, czy wszyscy wyznawcy to akurat wiedzą.

      Like

Comments are closed.