Spisowa teoria dziejów “TVP Wiadomości”

Do licznych zalet odwiedzin w moich rodzinnym mieście należałby dopisać pewną małą niedogodność, choć ja postrzegam ją jako ciekawostkę. Mianowicie, moi rodzice, mają telewizor, co dało mi okazję obejrzeć między innymi wydanie “Wiadomości”.Nie jest to żadną tajemnicą i chyba nawet osoby średnio rozgarnięte są w stanie zauważyć, że TVP wręcz w ogóle nie ukrywa się ze swoim poparciem do rządzących. To całe wielbienie partii i jej wodza, wieszanie psów na złą opozycję, byłych premierów, jest nie tylko prostackie i widoczne gołym okiem, jest też męczące. Wracając do rzeczy:

Ekipa redaktorska dokonała na moich oczach śmiałego rozminięcia się z prawdą. I tutaj wcale nie piszę o polityce. Mianowicie przedstawiła europejski laicyzm, jako celowy zabieg, który ma przygotować drogę pod Islam. A na przykład, wybrano właśnie Francję, bo akurat znowu jakiś tam ichni burmistrz nie zrozumiał o co chodzi z ichnią neutralnością światopoglądową. I gdzie tu fałsz? A według redaktorów Wiadomości, władze francuskie walczą jedynie z chrześcijaństwem. Nawet słowem nie zająknięto się o ustawach godzących bezpośrednio w żyjących tam muzułmanów, np. całkiem niedawny zakaz noszenia hijabów (w miejscach publicznych). Widać nie pasowało by do durnej tezy.

PS. I w końcu nauczcie się, że to co nazywacie Świętami Bożego Narodzenia i ich tradycjami, nie jest wcale katolickie, ale dotyka czasów starszych niż pierwsze krzyże na naszych ziemiach.

5 thoughts on “Spisowa teoria dziejów “TVP Wiadomości”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s