Spisowa teoria dziejów “TVP Wiadomości”

Do licznych zalet odwiedzin w moich rodzinnym mieście należałby dopisać pewną małą niedogodność, choć ja postrzegam ją jako ciekawostkę. Mianowicie, moi rodzice, mają telewizor, co dało mi okazję obejrzeć między innymi wydanie “Wiadomości”.Nie jest to żadną tajemnicą i chyba nawet osoby średnio rozgarnięte są w stanie zauważyć, że TVP wręcz w ogóle nie ukrywa się ze swoim poparciem do rządzących. To całe wielbienie partii i jej wodza, wieszanie psów na złą opozycję, byłych premierów, jest nie tylko prostackie i widoczne gołym okiem, jest też męczące. Wracając do rzeczy:

Ekipa redaktorska dokonała na moich oczach śmiałego rozminięcia się z prawdą. I tutaj wcale nie piszę o polityce. Mianowicie przedstawiła europejski laicyzm, jako celowy zabieg, który ma przygotować drogę pod Islam. A na przykład, wybrano właśnie Francję, bo akurat znowu jakiś tam ichni burmistrz nie zrozumiał o co chodzi z ichnią neutralnością światopoglądową. I gdzie tu fałsz? A według redaktorów Wiadomości, władze francuskie walczą jedynie z chrześcijaństwem. Nawet słowem nie zająknięto się o ustawach godzących bezpośrednio w żyjących tam muzułmanów, np. całkiem niedawny zakaz noszenia hijabów (w miejscach publicznych). Widać nie pasowało by do durnej tezy.

PS. I w końcu nauczcie się, że to co nazywacie Świętami Bożego Narodzenia i ich tradycjami, nie jest wcale katolickie, ale dotyka czasów starszych niż pierwsze krzyże na naszych ziemiach.

5 thoughts on “Spisowa teoria dziejów “TVP Wiadomości”

Comments are closed.